Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Szerintetek elvárható, hogy a...

Szerintetek elvárható, hogy a párom fizesse ki az édesanyja helyett a hálapénzt?

Figyelt kérdés
Anyósomnak epekő műtéte volt,rendben volt minden,nem olt komplikáció,ügyeletes orvos operálta.Kitalálta,hogy hálapénzt akar adni az orvosnak,de nincs pénze,így a páromtól várja el,hogy adjon 20 000 Ft-ot.Nekem ez elég fura,ha van pénze az embernek adjon,de ha nincs akkor mással fizetteti ki?Szerintetek?
2014. okt. 24. 22:41
 1/9 anonim ***** válasza:
40%

Hálapénzt adni kreténség, utólag adni hálapénzt dupla kreténség.


Mástól elvárni, hogy helyettünk megcsináljon egy dupla kreténséget, az meg már akkora emeletes, cifra, kócbatekert, tőrülmetszett, lánctalpas rántott zsírparasztság, hogy ki kéne lőni az űrbe.

2014. okt. 24. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
:)ennyire nem gondoltam mélyen bele,inkább próbál lelkiismeret furdalást kelteni,hogy ő milyen beteg volt,meg ő is ült a párom kórházi ágya mellett mikor beteg volt stb.de akkor sem jogos szerintem sem,ha nincs pénze,ne adjon és kész.
2014. okt. 24. 22:51
 3/9 anonim ***** válasza:
Ha nektek sincs pénzetek, akkor nem várható el.
2014. okt. 24. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Egy gyerektől elvárható, hogy az őt felnevelő édesanyját kisegítse. Teljesen mindegy, hogy milyen célra: kért a fiától 20.000 Ft-ot, mert szüksége volt rá. Ő is segítene, ha nektek lenne rá szükségetek. Ez alól csak az a kivétel, ha nektek se telik megélhetésre. Leszel még te is kisnyugdíjas, neked is jól fog jönni egy hasonló segítség a gyerekedtől.
2014. okt. 25. 00:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Azért mikor az ügyeletes operál meg, és nem tervezett a dolog, azért az nem egy életbevágó anyagi kiadás...

Ha nem ad semmit sem történik SEMMI!!

Ha meg nincs pénze ne ugráljon, vagy maximum kérjen kölcsön tőletek..

2014. okt. 25. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Hogy adtok-e, az döntés kérdése/ha már 10 napnál több eltelt, meggondolnám/.Ha tényleg nincs pénze és kért,- most hogy mire kérte, azt ne firtassuk-, én adnék, ha nálatok sem jelent gondot.Ha igen, meg kell neki mondani.Lehetnek ilyen élethelyzetek....
2014. okt. 25. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Egy fillért sem! Az ügyeletes orvosnak is ugyan úgy dolga műteni mint az eladónak eladni a kenyeret havi fizetésért.
2014. okt. 30. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 librikus ***** válasza:
Fösvény vagy! Számold össze mennyit költhettek rád, férjedre szüleitek.
2015. máj. 25. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Ez nem fösvénység kérdése. Gondolom az édesanya keményen dolgozott egész életében és már kifizette az ellátás költségeit tb formájában. Akkor ezen felül miért kellene fizetni bármit is.

Tavaly otthon voltam, és édesanyámmal elmentem boltba. Vett egy kenyeret, kifizette, és ÉN nem adtam borravalót (hálapénzt) az eladónak.

Akkor fösvény vagyok?

2015. máj. 25. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!