Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Budapesten vagy környékén...

Budapesten vagy környékén vagy Sopronban és a környékén van olyan ahol baktérium rezisztencia vizsgálat alapján adnak antibiotikumot állami rendelésen?

Figyelt kérdés
Magánrendeléseken több helyen olvastam,hogy így csinálják,baktérium rezisztencia vizsgálat alapján megfelelő antibiotikum kezelést indítanak,de államin ahol én voltam, ott nem.

2018. júl. 13. 11:43
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Kedves kérdező bárhol az országban. Minden rendelés tud célzottan antibiotikus kezelést indítani.
2018. júl. 14. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
Az már egy másik dolog, hogy állami ellátásban ezt nem igazán csinálják meg, hanem felírják azt, ami általában használ arra az adott betegségre. Ha szerencséd van, akkor használ is.
2018. júl. 14. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
Gondoltam,hogy a magyar állami ellátásban nem csinálnak olyat, aminek értelme is lenne.Az3rt van olyan hely,ahol csinálnak is olyat,amely kimutatja,hogy mire rezisztens a baktérium vagy lehet feleslegesen kell szednem 3 hònapig az antibiotikumot?
2018. júl. 15. 06:11
 4/13 anonim ***** válasza:
??? 3 hónapig??? Mi vagy te kérdező, TBC-s?
2018. júl. 15. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
Nagy csiraszámban Enterococcus Facealisròl vizeletben erre írta fel urologus 10 hét Aktil Duot
2018. júl. 15. 13:26
 6/13 A kérdező kommentje:
Enterococcus Facealis genitalis valadalekban így pontos
2018. júl. 15. 13:27
 7/13 anonim ***** válasza:

Hmmm érdemes lenne egy másik urológus véleményét is megkérdezni. 10 hét Aktil Duo gyakorlatilag megsemmisítené a bélflórádat aztán lehetne kezelgetni infektológián Clostridium difficile colitis miatt.

Én magánban felkeresnék egy urológust.

2018. júl. 15. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Ha viszont ez krónikus prosztatagyulladás akkor jogos a 10 hét.
2018. júl. 15. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

1. Ha már tenyésztést csináltak (márpedig biztosan csináltak, ha tudod milyen baktériumod van), akkor automatikusan csinálnak antibiogramot is. Attól, hogy ezek szerint azt nem kötötték az orrodra, attól még készült.


2. Krónikus prostatagyulladásra nem túlzás a 10 hét.

2018. júl. 15. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
A 10 hét Aktil Duora a bélflóra miatt,mondta,hogy szedjek probiotikumot.Honnét lehet tudni,hogy ez krónikus prosztatagyulladás és akkor jogos a 10 hét?A csavar a helyzetemen,hogy nagyon viszkető erythemás göbök jelentek meg rajtam,gyógyszerész azt mondja,hogy Aktil miatt lehet,bőrgyógyász szerint nem ez az ok,de ő is egyetért,hogy Aktilt ne szedjem,így most nem szedem,urológus meg baktériumvizsgálatra küldött+PollStimmolt mondott.Akkor most a sok szagos,fehér vizelet,égő alhasi tájék oka az enterococcus vagy a krónikus prosztata gyulladás?
2018. júl. 16. 13:03
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!