Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Budapesten vagy környékén...

Budapesten vagy környékén vagy Sopronban és a környékén van olyan ahol baktérium rezisztencia vizsgálat alapján adnak antibiotikumot állami rendelésen?

Figyelt kérdés
Magánrendeléseken több helyen olvastam,hogy így csinálják,baktérium rezisztencia vizsgálat alapján megfelelő antibiotikum kezelést indítanak,de államin ahol én voltam, ott nem.

2018. júl. 13. 11:43
1 2
 11/13 Ignis Subdialis ***** válasza:

Háziorvos is tud olyan laborbeutalót adni, ahol a vizeletben található baktériumok fajtáját és antibiotikum-rezisztenciáit nézik. Nyilván az orvos azért kéri (kérheti) ezt a rezisztencia vizsgálatot, hogy aztán a megfelelő hatóanyagot írhassa fel. Ez nem attól függ, hogy TB vagy magán, hanem az adott orvos hozzáállásától, belátásától, mert a TB-s orvosnak is megvan rá a lehetősége. Sajnos magánpraxisban és államiban is vannak viszont olyanok, akik megszokásból kezelnek, nem végeztetik el a megfelelő vizsgálatokat, így a leggyakrabban előforduló betegségeket feltételezik és a legáltalánosabban beváló szerekkel kezelik, s ha még visszamész háromszor, akkor esetleg sort kerítenek azokra a vizsgálatokra, amiket már az elején is megcsinálhattak volna.

Probiotikumból a Saccharomyces boulardii törzset tartalmazók szedhetők antibiotikum mellett, erre nem hat semmilyen antibiotikum.

2018. júl. 16. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 A kérdező kommentje:
Köszi az infokat,jelenleg ott van a dolog,hogy újra tenyésztésre küldött az urológus,lehet nem tudta hirtelen,hogy mi legyen,hogy allergiás vagyok az Aktilra,viszont ez nem biztos,hogy az Aktilra vagyok allergiás,megyek vissza bőrklinikára,ott azt mondta csinálhatnának olyat,hogy van-e penicilin allergiám,amikor voltam,akkor nem csináltak.
2018. júl. 16. 14:53
 13/13 A kérdező kommentje:
Mármint a háziorvos mondta ezt,hogy csináltathatnának penicilin allergia vizsgálatot.
2018. júl. 16. 14:54
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!