Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » GYED számításakor a 365 nap...

GYED számításakor a 365 nap folyamatos biztosításba a 45 napos türelmi idő is beleszámít?

Figyelt kérdés
Úgy értem, hogy ha egy 18 éves munkaviszony megszűnésének napja és az álláskeresési regisztráció napja között eltelt kettő nap (munkaviszony megszűnés után elméletileg van 45 nap türelmi idő), akkor az már azt jelenti, megszakadt a biztosítás és már nincs folyamatos 365 nap? Ilyenkor visszamenőlegesen be lehet fizetni, hogy az a két nap biztosítottnak számítson? Vagy ezen el lehet bukni a GYED-et? Még akkor is, ha 18 év munkaviszonyom volt a munkanélküliséget megelőzően, csak mert nem tudtam lejelenteni magam aznap, hanem csak két nappal később?

#GYED #TB #társadalombiztosítás #gyermekgondozási díj #365 nap folyamatos biztosítás #45 nap türelmi idő
2018. júl. 14. 13:51
 1/5 anonim ***** válasza:

Nem kell, hogy folyamatos legyen a munkaviszonyod, a lényeg h a baba születését megelőző 2évben meglegyen a 365 nap. Ezt lehet úgy is, ha több rövidebb munkaviszonyod volt.

Nálad sem doeg számitani az a pár nap kiesés.

2018. júl. 14. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Bocs a telefonom szórakozik. Doeg=fog.
2018. júl. 14. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Vagy nem folyamatosnak kell lennie a 365 napnak, csak összesen kell ennyinek lennie?


És az összeg számításában okozhat problémát, hogy két napig passzív TB volt?

2018. júl. 14. 13:58
 4/5 A kérdező kommentje:

Köszi a választ!!!!!!

(Az újabb kérdésemet pont közben írtam, nem gondoltam, hogy ilyen gyorsan választ kapok.)

2018. júl. 14. 13:59
 5/5 anonim ***** válasza:
Nem hinném, hogy azt befolyásolná, hiszem arra a két napra nem is kaptál jövedelmet. Úgy tudom, hogy a baba születéséről visszaszámolva 3hónapot átugranak, és az azt megelőző 180 nap jövedelmét veszik figyelembe a számításnál. Ha ebben az időben voltál esetleg táppénzen azt is kihagyják, mert ellátás nem lehet ellátás alapja. Szóval nem teljesen egyszerű a számítás, de az a két nap nem fog számítani nálad.
2018. júl. 14. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!