Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Az orvosokat mi indítja arra,...

Az orvosokat mi indítja arra, hogy letegezzenek egyes pácienseket?

Figyelt kérdés
Ha már felmerült itt témában egy kérdés kapcsán.Érdekelne, ha vannak itt orvosok,hogy mi alapján tegezik le a pácienseket.Vagy ha ők nem is tegeződnek senkivel sem(Éreztek-e már késztetést arra,hogy valakivel tegező viszonyt alakítsanak ki?) a kollégáikat mi indíthatja arra,hogy tegeződjenek.Szimpatikus nekik, közelinek érzik az illetőt?Sok orvos nem szeretné,hogy letegezzék őt,de ezzel sok páciens is így van.Nem tudja hova tenni ha az orvos tegeződni kezd vele.Zavarba ejtő tud lenni a helyzet.

2018. júl. 14. 15:22
 1/10 anonim ***** válasza:
55%
Engem is érdekelne, különösen mert tiltja is a szabályzatuk a munkahelyen.
2018. júl. 14. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
54%
Vissza kell tegezni, és ha szóvá teszi, akkor mondd, hogy utálod a "csendőrpertut."
2018. júl. 14. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Én megtiszteltetésnek érezném. De hát mindenki máshogy van vele.
2018. júl. 14. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Pl ránézésre megállapítja, hogy az előtte lévő illető 99%-os valószínűséggel egy legfeljebb 8 éves kislány.
2018. júl. 14. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
55%
4: Bocs, de engem 39 évesen tegezett egy ötvenes orvos...
2018. júl. 14. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
... ja, és foglalkozásegészségügyi felmérés volt... nem, nem kolléga, a kerületi rendelőben volt egy idegen orvos.
2018. júl. 14. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Ha megtiszteltetés is azért azt fel kell ajánlani.Meg nem biztos, hogy minden esetben ez jó.
2018. júl. 14. 23:56
 8/10 anonim ***** válasza:

Orvosként felnőtt beteggel soha nem tegeződök. Kivéve régi ismerős. A beteggel történő tegeződés saját magunkkal történő kiszúrás az esetek 90 százalékában.

Egyébként felajánlás nélkül a beteggel tegeződni bunkóság, és az orvosok között is vannak bizony bunkók.

2018. júl. 17. 00:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

"különösen mert tiltja is a szabályzatuk "


??? Nem létezik ilyen szabályzat. Íratlan etikai normák vannak.

2018. júl. 17. 00:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
9: Engem egyszer véletlenül letegezett egy velem kb. azonos korú fiatal doktornő, és akkor mondta, hogy jaj, jaj, nem szabad a rendelőben, és mondta, hogy van ilyen szabályzatuk, hogy tilos.
2018. júl. 17. 03:14
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!