Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Mi történne, ha nem lehetne...

Mi történne, ha nem lehetne senkinek "fogadott" orvosa?

Figyelt kérdés

Sokszor hallom, hogy az emberek felháborodnak, mert valaki xy-nal szeretné magát megműttetni, és ezt "illik" valahogy honorálni.


Mi történne, ha nem lehetne orvost felfogadni? Az ambulanciákon mindenkit az éppen oda beosztott orvos látna el, a műtétet is az végezné, aki az ambulancián "rátalált" a betegre. Szülésnél sem lenne fogadott orvos, mindenki szülne annál, aki épp az osztályos/ügyeletes.


Miért érzem azt, hogy ezt az egész "hálapénz" rendszert nem csupán az orvosok tartják fenn, hanem legalább annyira a betegek is?


2018. júl. 16. 19:07
 1/10 anonim ***** válasza:
84%

Orvosként egyet kell értenem veled kedves kérdező. Nekem az a véleményem, hogy aki hálapénzt ad az is bűnös az egészben, mert extra szolgáltatásokat vár el a közegészségügy berkein belül.

Én nem szoktam elfogadni. Egyrészt mert nem korrekt, másrészt mert amíg van hálapénz nem lesz soha normális, legális európai szintű fizetésünk.

2018. júl. 16. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

Oké, hogy nem fogadod el a hálapénzt egy olyan dolog után, ami alapból is a te dolgod lett volna.

Van, hogy be vagyok osztva az ambulanciára, találok egy beteget, akit meg kell operálni, elvállalom, megcsinálom, mert ez a dolgom. Vagy ha én vagyok szülőszobára beosztva és jön vajúdó, akkor én vezetem le a szülést. Eszembe nem jutna, hogy ezért pénzt kellene kapnom a pácienstől, hiszen nem ő választott engem, hanem éppen engem fogott ki, épp oda voltam beosztva, az volt az aznapi feladatom, hogy őt ellássam.


Viszont ha valaki azt szeretné, hogy kifejezetten az xy lássa el, ő jöjjön be a szüléséhez, ő vezesse le, vagy épp ő operálja meg az aranyerét és ne más, akkor nem értem miért háborodnak fel az emberek azon, ha ezért cserébe vár valamit. Az neki plusz munka, túlóra, amit a munkahelyén nem fizetnek ki.


Az egyik megoldás az lenne, ha ezt az egész "fogadott orvos" mizériát beszüntetnénk. Nincs fogadott orvos, az van, aki épp oda van beosztva.

2018. júl. 16. 19:23
 3/10 anonim ***** válasza:
Kedves első, te talán a kevés becsületesen dolgozó dokik egyike vagy, de a nagy igazság az, hogy az emberek nem plusz pusziért adják azt a pénzt, amit gyakran a gyerekeik szájától vesznek el, hanem konkrétan azért, hogy ne dögöljenek meg. Balkáni állapotok, fertőzések, lesz**om személyzet - így egy vakbélműtétbe is bele lehet dögleni. Az életem meg megér pár tízest.
2018. júl. 16. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Második: Az emberek egy része jóval rosszabbnak látja a tb-s ellátást, mint amilyen, és jóval többet képzel a "fogadott orvos" által nyújtott szolgáltatásokba, mint amilyen valójában.

Vannak olyan orvosok, akik felkapottak és nem kevés pénzt fizetnek neki a betegek, holott én úgy, hogy látom a munkáját, a büdös életben nem feküdnék a kése alá. Arról nem is beszélve, hogy így egyesek képesek olyan dolgokat is elvállalni a pénzért cserébe, amihez egyértelműen nem értenek igazán (csak ezt ugye a beteg nem tudja).

2018. júl. 16. 19:33
 5/10 anonim ***** válasza:
Szerintem a mai magyar tb-ellátás nem lehetne már ennél rosszabb. Csak egyesek kezdik megszokni... én is kezdtem, míg kórházba nem kerültem Írországban.
2018. júl. 16. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Nem egészen úgy értettem. Igen, a TB ellátás szar. Sok beteg, kevés pénz, szar eszközök, kevés orvos, kevés ápoló. De pont ugyanakkora eséllyel "döglesz meg" (a te szavaiddal élve), ha lefizetsz pár embert, mintha nem fizetsz senkinek. Max egy kicsit kedvesebbek lesznek.

Egyik orvosnak sem célja az, hogy belehalj a műtétbe... a franc akar a nyakába egy pert? Neki az a legjobb és legegyszerűbb, ha szépen megoperál minden szövődmény és probléma nélkül. Az pedig, hogy csúsztatsz zsebbe némi lóvét, nem garancia arra, hogy nálad nem lesz valami szövődmény. Sőt, a WC-k sem lesznek tisztábbak, a kórházi fertőzés sem lesz kevesebb.


És mint mondtam, pont az ilyen hülye berögződések miatt van az, hogy felkérik az xy professzor urat olyan műtétekre is, amiket amúgy sose csinált és marhára nem ért hozzá, ő meg elvállalja. És jobb esetben csak altatás után kimegy és átadja olyannak, aki meg tudja operálni, rosszabb esetben meg kókányol valamit.


Ha nem lenne fogadott orvos, akkor mindenki azt operálna, amihez ért. Nem mindent, amiért fizetnek neki.

2018. júl. 16. 20:01
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

Kedves második. Két évet dolgoztam altatóorvosként műtőben. Semmi különbséget nem láttam gy fizetős, és egy nemfizetős beteg ellátása között. Semmit. Még az utolsó szakadt csöves is normálisan el volt látva, mert mindenki be van sz.rva hogy beperelik.

A problémák inkább az ambulanciákon szoktak jelentkezni, ahol nincs idő a betegekre. Ott valóban lehet, hogy jobban el leszel látva, ha fizetsz.

2018. júl. 16. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Nagyon érdekes. Rohadó kórház, mocsok, zsúfolt kórterem és kórházi fertőzés, ajtó előtt kígyózó, mindenki elé bevágó réti indiánok, véres vizsgálóasztal, bunkóság... ezt mind magam tapasztaltam (igen, ugyanakkor volt kedvesség és törődés is, de arányaiban kevés). Míg a magánban színvonalas, igényes - a fogászatot, szemészetet és a bőrgyógyászatot minden évben látogatom magánban, a tb-nek a közelébe se merek menni, legutóbb balesetin voltam, mikor elzúgtam és kiment a bokám. Nem tudtam járni, de a doki vigyorogva, pöffeszkedve ráírta a papíromra, hogy nem igényelek szállítást a röntgenbe, ami az emeleten volt... aztán hazaküldtek, hogy nincs semmi bajom, de volt, sebaj, a magándoki helyrerakta. Igen, tb, hű de jó.
2018. júl. 16. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Utolsó: De te most a TB-s kórházak és a magánrendelők/magánklinikák közti különbségről beszélsz. Nyilván a kettő ég és föld. Gondolom neked is több időd és türelmed lenne a páciensre, ha fél óránként lenne beteg beírva a szigorú időkeretek között lévő magánrendelésen, ráadásul mindezt 10 ezer forintos órabérért tennéd. És kevéssé lennél türelmes a közkórházban, ahol jó esetben is 5 perc jut egy betegre, ha mindenkit el szeretnél ellátni, mindezt 1500 forintos órabérért.

Viszont véleményem (és tapasztalatom) szerint aközött, hogy a közkórházban a TB-s rendelésen nem fizetsz és aközött, hogy odacsúsztatsz ennek-annak egy-egy borítékot szintén állami rendelésen, marhára nincs ellátásbeli különbség. Max kapsz egy mosolyt.

2018. júl. 16. 21:28
 10/10 anonim ***** válasza:

Értem, de hogy mindenki el lenne látva, meg félnének, na ez nagyon nem igaz. A kommentelő írására reagáltam.

Anyám ad pénzt a háziorvosunknak, amennyire tudom, mondjuk ő tényleg egy cuki, de én sem értem, miért adja, anélkül is cuki lenne szerintem... Egyéb TB ellátást elvből nem veszek igénybe. Tök mindegy, odaadod-e a borítékodat, vagy fizetős beteg vagy-e, undorító genyó mindenki, nagyon kevés kivétellel, akiknek jár a maximális tisztelet, hogy még emberek maradtak. És ugyan hogyan is különbözhetne az ellátás a fizetőknek, ha ugyanabban a lerohadt koszfészekben kezelnek, mint mindenki mást.


Semmi baj, beletelik még Magyarországnak pár évtizedbe, hogy rájöjjön arra, amire mások legkésőbb a nyolcvanas években rájöttek: magántőke kell a kórházakba. Az a rendszer nem is ad helyt a hálapénzre.

2018. júl. 18. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!