Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Mikor szükséges kardiológushoz...

Mikor szükséges kardiológushoz menni?

Figyelt kérdés

20 éves nő vagyok, tünetmentes ingerületvezetési zavarral a szívemben. 5 éve nem voltam kardiológus orvosnál, mivel utoljára kb két lábbal rúgott ki, hogy nekem semmi keresnivalóm ott (iskolaorvos küldött el).


A félévben többször volt erős "markoló" mellkasi fájdalmam, volt hogy az állam is fájt...nyugalomban lépett fel, magától elmúlt max 15 perc alatt.


Háziorvosnál voltam pár hónapja a fájdalmak miatt, de ő azt mondta, hogy lehetetlen, hogy 20 évesen gond legyen a szívemmel, így enyhe nyugtatót írt fel, és azt mondta, hogy vszínűleg pánikbetegség..


Szerintetek szükséges ilyen esetben erőltetnem a kardiológiai vizsgálatot?

Lehet, hogy igaza van a háziorvosnak, stesszes életet élek, és pszichésen nagyon alacsony a teherbírásom...ha a kardiológus nem látna semmit, akkor nem akadna ki, hogy feleslegesen voltam ott és pazaroltam az idejét?


Lehet menni "csak úgy" is, mondván kíváncsi vagyok arra, hogy jól vagyok e?



2018. júl. 17. 22:14
 1/5 anonim ***** válasza:
Egy kivizsgálás sosem árt. A nyugtatók viszont általában megszüntetik az ilyen tüneteket.
2018. júl. 17. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Sajnos ahhoz, hogy ne rugjanak ki két lábbal maszekba kéne elmenni.

Ideális esetben, ha a háziorvos így vélekedik akkor határozottan kell fellépni:- Azért legyen szíves adni egy beutalót mert én kiváncs vagyok rá...!

Ha nem ad, orvot kell váltani.

2018. júl. 17. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Lehet, hogy tényleg pszichés okok miatt van. Viszont akármilyen enyhe egy nyugtató, akkor is hozzá lehet szokni, szóval inkább valami gyógynövényes bogyót és teát vegyél.

Viszont az egy oltári nagy ökörség, hogy "lehetetlen, hogy 20 évesen gond legyen"; fiatal korban valóban ritkábban fordul elő probléma, de nem lehet kizárni. (Nem tudom, a dokid soha nem hallott még szívbeteg gyerekekről, vagy mi van?...)

Szóval egyetértek az előző válaszolóval: határozottan kérj egy beutalót a kardiológiára, ha pedig akkor sem ad, akkor menj át másik házi orvoshoz.

A kardiológián meg csak akkor jogos, hogy "semmi keresnivalód ott", ha alaposan megvizsgálnak (pl. szívultrahanggal).

És nem, nem akadhat ki, ha nem talál semmi bajt, hiszen a tüneteid miatt indokolt a vizsgálat (puszta kíváncsiság miatt nem), és ő azért van ott, hogy kiderítse, van-e szervi oka a meglévő tüneteknek.

2018. júl. 18. 00:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Kardiológia,de beutaló köteles.

Viszont tünet nélkűl is lehet baj.

A mentális betegségekkel se biztos hogy összefügg :/.

Kiskori botalló-vezeték műtétem volt,~16 éves koromig jártam kardiológiára,huszon évesen párszor a munkahely miatt.Most 35 vagyok,jah 4 éve már a pulmonológiá-ra utaltak...Csak még nem jutottam el oda😂...

2018. júl. 18. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
Simán lehet baj a sziveddel.a háziorvosod nem hallott még szivbeteg gyerekekről,vagy mivan.orvost kell váltani .a nyugtatót szedje ő.elmesélek valamit.ne ijedj meg.de ez megtörtént .egy ismerősöm rosszul volt szoritó mellkas fulladás 200 as pulzusok.csináltak neki sziv uh t sziv mr t.sziv ct t.4x katéterezték.nem találtak semmit.pánikbeteg.amikor meghalt a 4 ik infarktusban.felboncolták akkor derült ki.hogy aorta.koszoruérszükülete volt és 4 hegesedés a szivén.sajnos ha a szivizom beteg csak szivizombiopsziával veszik észre mert ez lehet sejtszinten is.magadban bizz.a szervezet nem hülye.
2018. okt. 6. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!