Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » HPV védoltás 134. 000 Forintná...

HPV védoltás 134. 000 Forintnál ''kedvezőbb'' áron van valahol? (9 komponensű védoltás ez)

Figyelt kérdés
Találtam egy helyet, ahol ennyibe kerül a 3 alkalom, ha valakit érdekel leírom a hely nevét (de nem célom reklámozni) Csak azt szeretném megkérdezni, hogy aki kapott már 9 komponensű HPV védőoltást, esetleg volt kicsit olcsóbban? köszönöm előre!
2018. júl. 18. 13:29
 1/4 anonim ***** válasza:
hát nem igazán. 2-3 oltásról van szó ráadásul szóval ha nem kaptad meg gyerekkorodban akkor most perkálnod kell érte. amúgy remélem nem úgy akarod beadatni hogy már hpvs vagy mert gyógyítani azt nem gyógyítja, csak megelőzésre jó. de megelőzni meg amúgy is elég könnyű plusz a legtöbb embernél nem is okoz tüneteket se. de te dolgod hogy megéri e neked.
2018. júl. 18. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Nincs hpv-m (még). Épp ezért gondolkodok a védőoltáson.
2018. júl. 18. 13:48
 3/4 anonim ***** válasza:

Soknak tűnik, én anno 35 ezerért vettem/oltás. Egyébként a már meglévő fertőzésben is előnyös, mivel segíti a vírus eliminációját, illetve ha valakinek kóros cytológiai lelet miatt volt méhnyakműtéte, akkor a műtét után adva az ismételt kialakulás esélyét is csökkenti.

Az megint csak butaság, hogy "könnyű megelőzni", ugyanis az emberek jelentős része fertőzött, mivel nincs tünete, fogalmas sincs róla, hogy a partnerednek van-e, ráadásul a gumi sem véd 100%-ban ellene, mivel bőrkontaktus révén is terjed, a gumit meg nem tudod az egész külső nemi szervedre felhúzni.

Én mindenképp javaslom az oltást.

2018. júl. 18. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Egészségedre, én nem adatom be, marketingfogás az egész.


A HPV-nek van vagy 90 alfaja, ezekből véd maximum 4 ellen az oltás.

2018. júl. 19. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!