Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Alprazolam féle feszültségoldó...

Alprazolam féle feszültségoldó mellékhatásai mennyi idő mire mulnak az abbahagyást követően?

Figyelt kérdés
hello. Kb 1 hónapja irtak fel ilyen fajta szorongásoldót, 0,25 mg reggel és este, azóta fokozatosan naprol napra romlik az allapotom, először tompasággal kezdődött, memóriaromlással majd mostanra eljutottam oda, hogy alig tudok egy ertelmes mondatot megfogalmazni, felfogasom nagyon lassu, gondolkodni alig tudok, koncentrálni sem, valakivel elbeszélgetni direkt nehézség számomra, a hétköznapi dolgokat alig alig tudom elvégezni, pont a lelassult gondolkodás és a felfogás miatt, mintha szellemileg leépülnék, beszéltem az orvosommal ezekröl és azt mondta, ez depresszio es antidepresszanst irt ki, miközben szerintem ez a nyugtató mellékhatásai lehetnek, 23 éves vagyok, előtte semmi ilyen problémám nem volt, mostanra teljesen megváltoztam, alig tudok magamrol, teljesen kétségbe vagyok esve, hogy mi lehet velem. Most elhatároztam, hogy lassan elhagyom ez a gyógyszert, kérdésem az, hogy meddig maradhatnak ezek a mellékhatások vagy ezek maradnak végig?

2018. júl. 25. 13:03
 1/4 anonim ***** válasza:
Fokozatosan kell lejönni róla és lassan. Ha mást nem javasolnak, akkor hetente felezd az adagot, aztán 1 hónap elteltével már semmit ne szedj. Utána lehetnek még elvonási tünetek, de elmúlnak, tekintve hogy nem régóta szeded.
2018. júl. 25. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Ha SSRI-t írtak fel, egy szemet ne vegyél be belőle! Akár teljesen maradandó szexuális diszfunkciókat is okozhat. De átmenetit szinte mindig. Napi 0,5 mg Alprazolam pedig nem nagyon okozhat ilyen súlyos tüneteket, valószínűleg túlérzékenységről van szó. Nekem annak idején teszt alapján a reflexeim 8 mg-tól sem csökkentek statisztikai hibahatáron túlmenő mértékben. Ha ezekkel a szerekkel kapcsolatban kérdésed van, nyugodtan írj privátot! Gyakorlatilag egy két lábon járó gyógyszerkísérlet vagyok. Gyakorlatilag minden létező pszichoaktív gyógyszert szedtem. De szerencsére már helyrejöttem, de nem volt könnyű.
2018. júl. 25. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Érzékenyebb vagy az átlagnál a benzodiazepinekre, van ilyen. Lassan csökkentve hagyd el pár hét alatt, és el fognak múlni ezek a tünetek.
2018. júl. 25. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Az tesz az érzékenységre hogy folyamatosan szedem-e vagy sem?

Mert volt már régebben, hogy be kellett vennem egy fél bromazepant, akkor nem voltak ilyen tüneteim, de akkor nem kuraszerüen szedtem, viszont most kuraszerűen már 2 hónapja csak alprazolam, és most ilyen tüneteim vannak.

2018. júl. 25. 14:15

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!