Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Nagymamám infúziós kezelést...

Nagymamám infúziós kezelést szeretne kapni, melyre az orvos is javaslatot tett, beutalóval együtt. A közeli kórházban kiderült, hogy ők ezt nem végzik el. Ilyen esetben mit tehetünk?

Figyelt kérdés
Fordulhatunk más intézményhez? A kifogás az volt, hogy ők erre nem tudnak ágyat biztosítani.
2018. júl. 26. 16:57
 1/10 anonim ***** válasza:
Milyen infúzióról van szó? Milyen osztályra kellene miatta menni?
2018. júl. 26. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
72%

Ezt nem értem. Hogy ad beutalót oda, ahol ilyen kezelés nincs?

Ha meg nincs valóban és ott ezt mondták, akkor irányítsanak át máshová, ahol van. Adnak ott egy másik beutalót.

2018. júl. 26. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
6%
A néni nem iszik eleget, a családnak se ideje, se kedve állandóan itatgatni, menjen kórházba! Biztosan van ott olyan osztályos orvos, akinél 10-20-50-100000 HUF ellenében a dolog megoldható.
2018. júl. 26. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
0%

Kedves kérdező a keringésjavító infúziós kezelés egy megkérdőjelezhető hatékonyságú luxus ellátás. Az adott kórház nagyon helyesen jár el, hogy nem hülyeségekre pazarolja el az aktív ágyait, hanem ténylegesen beteg embereket fektet rájuk. Igazából ennek az egész keringésjavításnak az egyetlen értelme kb. annyi, hogy lehet több szűrővizsgálatot csinálni a betegnél.


Egyébként általában nagy kórházakban szoktak ilyen kezeléseket alkalmazni, ahol nagy az ágyszám.

2018. júl. 26. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
44%

"A néni nem iszik eleget, a családnak se ideje, se kedve állandóan itatgatni, menjen kórházba!"


Ez nem erről szól. Azért infúziós kezelés, mert a beteg infúzióban kap mondjuk pentoxyfillint, vagy egyéb értágító, vagy polyneuropathiara való gyógyszert. Merthogy jobb, mint a tablettás kúra. A hatékonysága erősen megkérdőjelezhető a dolognak.

Az skandallum lenne ha idős kiszáradt beteget nem vennék fel amikor szükséges.

2018. júl. 26. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
8%
Igen, ez életszerű: Szeretve tisztelt Fóorvos Úr, kedves szeretteim! Nem-e lehetne-e, hogy mondjuk pentoxyfillint, vagy egyéb értágító, vagy polyneuropathiara való gyógyszert infúzióban kapjak? Merthogy jobb, mint a tablettás kúra, bár a hatékonysága erősen megkérdőjelezhető a dolognak.
2018. júl. 26. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
54%

Ez úgy szokott kinézni, hogy ezek általában cukorbeteg nénikék, akik járnak diabetológushoz, és vannak ilyen-olyan polyneuropathiás panaszaik zsibbadás stb. És a diabetológus utalja be őket kezelésre. Teljesen reális, hogy a néni hasonló sorsú barátnőjétől szomszédasszonytól hallott már "keringésjavító infúziós kezelésről és azt szeretne.


Az viszont már kevésbé életszerű, hogy a kiszáradt inni alig tudó, rossz állapotú néni infúziót szeretne. Ráadásul arra nem is adunk javaslatot, azt beadjuk és pont.

Szóval feleslegesen okoskodsz kedves előző.

2018. júl. 26. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
78%

Nekem egyik rokonom kapott ilyet és teljesen jól lett tőle, szóval én hiszek benne.

Jó lenne tudni, hogy miért lett elutasítva a kezelés. Mert az nem egy magyarázat, hogy erre nincs ágyuk. Simán betegjogi képviselő.

Én kb. 14 éve vagyok az eü. szakmában, de olyat még nem hallottam, hogy egy kjezelésre kapsz beutalót, odamész és nincs ágyra hivatkozva elküldenek és semmi. Legalább irányítsanak át valahová vagy ajánljanak más kezelést, de ez hallatlan.

És a vicc az, hogy egy ilyet, ha jelentesz, helyt is adnak a reklamációdnak, ez tuti, nem kérdés.

2018. júl. 26. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Közben utána jártam én is a dolognak. Több mindenre jó az orvosok szerint, a gyógyszeres kiegészítést pedig úgyis az orvos dönti el. A dolog úgy néz ki, hogy a nem hozzárendelt kórházba is mehet, ha oda írja a beutalót a háziorvos, illetve a kórház alapvető tevékenységét nem veszélyezteti, tehát előzetesen kell tájékozódni a szabad ágyakról az orvosnak. A másik lehetőség a szakápoló általi infúzió bekötés, melyet a beteg megvásárol és a kirendelt ápoló pedig beköti az otthonában. A harmadik lehetőség pedig az, hogy nálunk Budapesten próbálja megcsináltatni, azonban itt kell a háziorvos beutalója a szakrendelésre, utána pedig még a szakrendelés beutalója is kell az infúziós terápiára a gyógyszeres kiegészítéssel, a szakrendelés javaslata alapján. Inni iszik állítólag rendesen. Sok jót mondott róla az orvos és én is sok jót olvastam erről. Közérzet javítás, értágítás, könnyebb mozgás lenne az elképzelése.
2018. júl. 28. 21:47
 10/10 anonim ***** válasza:
Az a helyzet,hogy a TB. már nem jár alanyi jogon,hiába fizette ,fizeti az ember egy életen át,csak egy alapellátás.Ha az alapellátáson felül akar a beteg vizsgálatot,magánklinikán,saját finanszírozással kell megoldania.Ez ellen van országszerte tüntetés.
2018. nov. 27. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!