Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Akinek nincs munkálya az hol...

Akinek nincs munkálya az hol tud és hogyan magára egészségügyi ellátást fizetni, mit kell pontosan kérni? Az Apehhez kell bemenni és csak ő kérheti a szükséges dokummentumot v. családtag is?

Figyelt kérdés

És gondolom valami csekket kell befizetnie,ha ezt befizette,mikortólérvényes a TB-je?Ha érvényessé vált a TB-je,akkor a háziorvostól tud szerezni fül-orr-gégésztetre(vizsgálatra) beutalót?És mennyit kell fizetni?

Elég sűrgős lenne!!!


Előre is köszönöm a válaszokat


2010. jún. 20. 13:56
 1/4 A kérdező kommentje:
Milyen dokummentum kell az egészségügyi ellátás befizetéséhez?Minden érdekel ami ezzel kapcsolatos.
2010. jún. 20. 13:58
 2/4 anonim ***** válasza:
Ha nincs munkád, de munkanélküli segélyen vagy, akkor jár az ingyen ellátás. Ha már lejárt a segélyed, akkor az önkormányzat szociális osztályától kérhetsz egy bizonyos időre ellátást, megmondják, milyen papírok kellenek hozzá, a többit ők intézik az oeppel. Ha itt nem felelsz meg a feltételeknek, akkor pedig neked kell az oepnél kérni, hogy magad után fizetnéd a tb-t. Érdemes megnézni a honlapjukat, hátha ott is van erről tájékoztató, de ha nincs, akkor telefonon érdeklődj, hogy mi a módja.
2010. jún. 20. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Sem segélyt nem kap,sem önkormányzati segítégre nem jogosult a mi esetünkben.És megnéztem OEP honlapját de szinte lehetetlenség kiigazodni és az Apeh-ét is és annyit találtam mindkettőnk,hogy lehet saját kezű egészségbiztosítási ellátás fizetésére nyomtatványt kérni,de ott sem lehetet eligazodni,és azt hogy mi a nyomtatvány száma nem tudom.De szerintem ha bemegyek majd és simán kérek egy ilyen nyomtatványt biztos tudnak majd tájékoztatni.Szóval sok mindent nem tudtam meg.Azért hasznos volt,így tudtam merre kutakodjak,amit írtál,köszönöm szépen.


De nagyon köszönöm a választ,és ha valaki még tud ezzel kapcsolatban infoval szolgálni,annak is előre köszönöm.

2010. jún. 20. 17:39
 4/4 A kérdező kommentje:
saját kezűleget akartam írni.
2010. jún. 20. 17:40

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!