Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Miért nem sikerült a vérvétel?

Miért nem sikerült a vérvétel?

Figyelt kérdés
A vénát megtalálta az orvos, de háromszor is megszúrta és alig jött vér. Pedig előtte majdnem fél liter vizet ittam. Mi oka lehet ennek? Az esetleg befolyásolhatja, hogy az első sikertelen után rosszul lettem (pedig sose szoktam), le kellett feküdnöm és pánikoltam emiatt kicsit?

2018. aug. 22. 11:22
 1/6 anonim ***** válasza:
76%
Ha feszíted mert izgulsz az befolyásolja. Nekem 2szer szúrták meg mire a végén már teljesen belazultam csak jöjjön már ki és ki is jött a vér.
2018. aug. 22. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Van akinek rossz a vénája, vagy az orvosnak nem volt elég gyakorlata. Ha eddig könnyen ment, akkor az utóbbi.
2018. aug. 22. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
79%
Mert bénák voltak akik vették, és a te hisztid sem segített a dolgon.
2018. aug. 22. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Az is kérdés, hogy mikor ittál pontosan. Ha csak a vérvétel előtt 10-20 perccel, az nem elég. Ahhoz, hogy a vér ne sűrűsödjön be, rendszeresen kell inni egész nap amúgy is - laborvizsgálat napján is ébredéstől kezdve folyamatosan, ez a legoptimálisabb. De minimum a szúrás előtti fél - egy órában be kell pótolni.
2018. aug. 22. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
86%
Orvosnak ritkán van akkora gyakorlata, hogy tudjon rendesen vért venni.
2018. aug. 24. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 Ypszilon1980 ***** válasza:
100%
A baj az, hogy eleve orvos akart vért venni, a másik meg, hogy ha izgulsz, félsz, akkor a véna összeszűkül. Ilyenkor aligha lehet vért venni, a folyadék ivás is fontos.
2018. aug. 25. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!