Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Jobb halántékon a hajas...

Jobb halántékon a hajas fejbőrön megjelenő piros folt mi lehet? (2 doki látta eddig és mindketten mást mondanak) Van tippetek?

Figyelt kérdés

A saját magán bőrgyógyászom szabin van, majd szept. 3-tól jön vissza. A háziorvos is csak jövő hétre tudna időpontot adni, majd hozzá is kérek. Eddig voltam vele a gyerek ügyeleten és sztk-s bőrgyógyásznál.

Na szóval tegnap reggel észrevettem a halántékomon egy kicsit barnás sárgás piros foltot. 2 hete voltam kb fodrásznál meg, kb 1,5-1 hete esküvő meg nyaralás, ahol használtam száraz sampont és akkor még 1000%, hogy nem volt ott. Tegnap is csak azért vettem észre mert megint használtam. Aztán anyukámnak még reggel megmutattam, meg este apukám kollégája is ránézett akinek már volt ótvarja és még jó néhány betegsége, hogy szerinte mi, nyilván nem orvos, nem tőle vártuk a megoldást, de szerinte nem túl szép akármi is az. Elmrntünk este ügyeletre, egy elég vaksi aranyos idős néni vizsgált meg, ő szerinte lehet ez még ótvar is, és biztos, hogy nem tegnap reggelre lett ott. Elküldött szakorvoshoz, az a biztos, addig meg sűrű betadinos kenegetést javasolt. A papírra még annyit írt, hogy pörkös, bár én nem érzek ott ugyan úgy semmit, olyan mint máshol s fejbőröm. Nem is viszketett meg fájt, bár mára néha elkezdett úgy mintha ott vmi futkosna vagy nem us tudom, de a megállható viszketés. Na és az sztkban az asszisztens ránézett mondta hogy ez szerinte anyajegy és ott van már biztos régóta csak nem láttam és el akart küldeni, de csak sikerült elérni, hogy fogadjanak. Na szóval ránézett a doki is ő mondta, hogy biztos nem ótvar, mert sz ilyen melegben nem lenne egy száraz sima tetejű folt, annak kéne váladékoznia. Azert adott egy papírt ha ótvaros tüneteket látunk milyen krémet vegyünk, de hogy ez szerinte biztos nem az, hanem inkább egy anyajegy fog oda kialakulni. Oké, hogy az elmúlt években lettek anyajegyeim, de nem kb 1cm nagyságúak. Még van egy bőrgyógyász ismerőse szüleimnek, a helxi korház osztályvezetője, ha beférünk őt is megkérdezzük, meg mamámnak is van egy ismerőse, ő meg oda próbál időpontot szerezni. Addig nem piszkáljuk meg kenegetjük, figyeljük, meg lefényképeztem, hogy is néz ki. Amúgy képről olyan mint egy égési sérülés nyoma. Kicsit hosszú, meg bonyolult és lehet érthetetlen, de szerintetek ez mi? Volt ilyenetek? Ezzel dolgozhatok tovább? (Büfében diákmunkázok) Az egyik helyen, hogy fertőző, nsponta párnahuzat csere, a másikon meg, hogy figyeljük és november 5.en var vissza, vagy ha gaz van vele akkor elobb. Ti mit mondtok? Volt ilyen ismerősnek, rokonnak vkinek?


2018. aug. 24. 22:55
 1/4 anonim ***** válasza:
Ha tennél fel képet, többet lehetne mondani. Lehet akár seborrhea vagy pikkelysömör is. A pár naponta való párnahuzat csere ártani nem árthat.
2018. aug. 24. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Menj másik dokihoz pl bőrklinka
2018. aug. 26. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Mi lett végül?
2018. okt. 22. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Közben a magán dokinál is későn lett volna időpont, így inkább kivárom az SZTKs doki kontrollos időpontját. És plusz még aznap lefényképeztem és nem változott rajta semmi a képhez késöbb, nem hullott a hajam se ott és nem is nőtt. Lehet tényleg anyajegy lesz. A doki után feltétlenül írok (kb 2 hét múlva)
2018. okt. 22. 19:28

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!