Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Lúdtalp betéttel van valakinek...

Lúdtalp betéttel van valakinek tapasztalata?

Figyelt kérdés
2018. szept. 2. 14:59
 1/8 anonim ***** válasza:
Lúdtalp esetén szükséges. De emellett tornázni is kell, speciális erősítő gyakorlatok vannak - erre elküldhet az ortopéd szakorvos is, vagy kereshetsz a neten is. Minden nap végezve eredményes, nem szabad ellustálkodni.
2018. szept. 2. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Egyéb tapasztalat?
2018. szept. 2. 18:11
 3/8 anonim ***** válasza:
51%
Rohadt kényelmetlen.
2018. szept. 2. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Szerintem meg pont a betét nélkül kényelmetlen, mert egy sima cipőben nincs, ami megtartaná a harántboltozatot, ezért terhelésre fájdalmassá válik. Persze megfelelő méretet kell választani.
2018. szept. 2. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Nekem megfelelő a méret, ugyanis csináltattam, de mégsem lehet hordani.
2018. szept. 2. 22:33
 6/8 Leifur válasza:
100%

Szia!

Van tapasztalatom. Nem tudom, hogy pontosan mire vagy kíváncsi.

Amikor kiderült, hogy kell, kérdezgettem, hogy lehet-e még ezzel valamit csinálni, hogy visszaálljon valamelyest. Nekem azt mondták, hogy bárhogy tornáztatom, ez már állandó lúdtalpbetétet igényel.

Az első nap rettentően furcsa volt benne lenni, ugyanakkor nem volt kényelmetlen. Azok az izmok, amik a talp helyes pozíciójában dolgoznak, nos azok nekem már annyira el voltak gyengülve, hogy szabályos izomlázat éreztem az egész lábfejem körül. Ez tartott kb két napig. Azt viszont az első pillanattól fogva éreztem, hogy az izomfájdalmat leszámítva kényelmesebb, jobban illeszkedik a talpam a talajhoz/cipőhöz. A második-harmadik naptól az izmok is valahogy kezdtek ehhez hozzászokni és elmúlt ez a fajta fájdalom is. A vádlim is erősödött kicsit. Gondolom már évek óta nem dolgoztak bizonyos izmok, amiknek kellett volna.

Azóta szinte sose megy ki a bokám, mert tartja a lúdtalpbetét. Túrázni is és kocogni is valamilyen harántemelő betéttel megyek, ha nem is feltétlenül magával az orvosi szendvicsbetéttel.

Nekem nagyon bejött, és az új cipőim azóta szintén nem mutatják azt a tipikus deformációt, ami a lúdtalpasoknál szokott kialakulni a cipőben a rossz bokaállástól.

2018. szept. 6. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:
Kicsit nagyobb cipő kell, de nagyon fontos hordani, mert ellenkező esetben évek múlva állandó derékfájás jelentkezhet, ami visszafordithatatlan a betet tehermentesíti acsigolyakat. Találd meg a módját, hogy tudnád hordani ezt, vagy csináltad másikat ha ez hasznalhatlan
2018. szept. 10. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
Bocs csinaltass - a derekfajast tapasztalatból mondom, most kezdem hordani a betétet amit évtizedekig hanyagoltam és most jobb.
2018. szept. 10. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!