Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Hogyan működik az egészségügyi...

Hogyan működik az egészségügyi ellátás, munkavállalóként hogyan tudok munkából igazoltan orvosi ellátást igénybe venni?

Figyelt kérdés

A kötelező vizsgálatokon túl sosem voltam egy rendszeresen orvoshoz járó típus. Egyetem után immár a próbaidőn túl egy pár hónapja végre lett stabil munkám és állandó jövedelmem, és egyúttal szeretnék életmódot váltani. Ennek részeként szeretném kivizsgáltatni az eddig főként idő (és anyagiak) hiányában halogatott kisebb-nagyobb lehetséges problémáimat. Pl. fogászaton megnézetni a gyanús fogaimat, bőrgyógyászaton a körmömben lévő fura csíkokat, laktózérzékenységet igazoltatni adókedvezményhez, alkalmi hátfájás/-húzódás okát kivizsgáltatni, piros lábszár dagadást, visszatérő térdfájást kivizsgáltatni, amivel még azt se tudom hová induljak, talán ultrahang.

Azzal tisztában vagyok, hogy a háziorvos tud keresőképtelenséget igazolni 15 nap erejéig a cég által fizetett betegszabadság, azon túl az OEP által fizetett táppénz terhére talán még pár napra visszamenőleg is. De mi van akkor, ha első körben pl. csak az utóbbi problémával is egy kivizsgálási hullám vár rám (ekkor ide menjek, akkor oda menjek) és nem szeretném ha a maradék szabadságaimat erre kelljen elhasználni, már csak azért sem, hogy a cég is lássa, hogy valóban orvosnál vagyok.

A problémát bonyolítja, hogy az állandó lakcímemtől közel 100 km-re dolgozom és lakom egy albérletben, tehát még utazgatnom is kellene az otthoni orvosi rendelőbe.



2018. szept. 2. 18:07
 1/4 Ypszilon1980 ***** válasza:

Nos, erre találták ki az egészségfinanszírozó biztosítást, bár ez szabadnapot nem ad, de rövid időn belül mindent megszerveznek.

De megkérdezheted a háziorvost is vagy a könyvelőt, hogy ilyenkor mi a teendő.

2018. szept. 2. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Ha beteg vagy, kiírnak betegállományba. De hogy hetekre kiírjanak, amíg te a saját terved szerint jársz orvostól orvosig, olyan nincsen. Ja és az utazásaidat sem fizeti senki. Olyan munkás meg nem kell senkinek sem, aki nem jár be dolgozni.
2018. szept. 2. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Lehet túlfogalmaztam kicsit a kérdést. A lényege az lenne, hogy vegyük csak az egyik dolgot, tehát nem hetekről van szó egyszerre, és úgy vettem észre a munkavállaló egészsége a cégünknek is fontos, tehát pl. a betegszabiból biztos nem csinálnak ügyet. Tehát egy ilyen nem akut, de akár több napon át tartó kivizsgálást igénylő problémával hogyan szokás munka mellett az orvoshoz járást megoldani, különösen akkor, ha valaki a lakhelyétől hasonló távolságban él és dolgozik. Az utazásaimat nyilván én fizetném, nem egy ökör ára és több nap esetén otthon is tudok maradni.

a) Az utazás miatt az nem megoldható, hogy csak pár órára jövök el munkából a vizsgálat erejéig.

b) Ha simán csak hazautazok reggel a háziorvoshoz, gondolom nem fog kiírni arra a pár napra, mert ettől még nem vagyok keresőképtelen állapotban.

c) Ha kiveszek egy szabit és úgy megyek, az nekem nem nyerő a szabik felélése miatt, pl. másnapra beutal a háziorvos egy szakrendelésre akár másik településre további vizsgálatra, aztán visszahív (tehát nem a saját, hanem pl. a háziorvos tervei szerint mennék). Ez a kérdés, hogy ezt hogyan szokás megoldani, mire számítsak, van rá esély, hogy mégis ad rá napot a háziorvos vagy szabiból kell megoldanom?

Végső esetben nyilván a c verzió lesz, aztán majd a háziorvosnál kiderülnek a továbbiak, a cégnél egyelőre nem kötném a könyvelő orrára.

2018. szept. 2. 19:21
 4/4 Ypszilon1980 ***** válasza:
Lehet ilyenekre is betegszabit kivenni, miért ne lehetne? Más is van ilyen helyzetben. De ezt a háziorvossal beszéld meg, max. ráírja, hogy góckutatás vagy valami.
2018. szept. 2. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!