Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Miért nincs; vagy nem válalják...

Lux morulus kérdése:

Miért nincs; vagy nem válalják, a háziorvosi praxist az orvosok. Képzés, vagy anyagi okai vannak? Mennyit keres, vagy mitől függ egy háziorvos fizetése?

Figyelt kérdés

2018. júl. 18. 18:33
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
75%
Szerintem inkább földrajzi okai vannak. Jellemzően eldugott kis zsákfalvakban nincs háziorvos. A fiataloknak - talán érthető módon- nem nagyon van kedvük olyan helyre költözni, ami a világ végén van.
2018. júl. 18. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
23%

Bocs,nagyvárosokba és BPn is egyre kevesebb az orvos.

A magyar egészségügy lefele csúszik!

Gondolom a pénz és a körülmények.

A végzett orvos/növér-ápoló inkább kimegy külföldre...

A jelenlegi orvostanhalgatók meg így úgyan kitől szerezhetnének tapasztalatot?!

Na és őszintén,ki az aki egy ~25 évest a kezelő orvosának választana?!

2018. júl. 18. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
100%

"Na és őszintén,ki az aki egy ~25 évest a kezelő orvosának választana?!"

A mi orvosunk úgy került ide. Mára a közösség megbecsült orvosa ( 55) Nem értem ezt a moralizálást.

2018. júl. 18. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 A kérdező kommentje:

Szerintem - bár nem tudok összeget- a háziorvosok jól megvannak fizetve.

Ők fejpénzt kapnak egyébként? Ezt sem tudom. De most kapnak valami havi 140000 ft pluszba nem? Három faluból meg összejön annyi ember, amennyi után jól kap,ha fejpénz van.


Valaki orvos vagy hozzátartozó jó lenne ha írna, mert csak tapogatózom így.

2018. júl. 18. 21:45
 5/23 anonim ***** válasza:
64%

Igen, letszamtol fuggoen kapnak penzt, viszont az brutto osszeg, abbol nekik egyreszt adozniuk kell, masreszt aszisztenst, rezsit, takaritast, meg mindent ki kell fizetniuk.

Ha kevesebb ember utan kapnak penzt, akkor az ado kevesebb, de az osszes tobbi jarulekos koltseg ugyanannyi kb mint nagyobb letszamu praxisok eseten. Ha ezeket a koltsegeket mind levonogatjuk, egyaltalan nem marad sok...

2018. júl. 18. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 A kérdező kommentje:

Hmm... Ugye itt az a kérdés, hogy mennyi az annyi? Egy főre mennyit kapnak. Ugyan annyi országosan, vagy hely függő?

Egy kis faluban olcsóbb kitakaríttatni pl. mint Bp. -en. Ez szerintem biztos. A többi lehet ugyan annyi. Ja szerintem pesten fizetnek a rendelő helyért is az orvosok, mig a kis falvakban ingyen van. Sőt ház is jár mellé ingyen.Ez sem jelent semmit?


Vagy ez nem biztos hogy ilyen egyszerű mindenhol?

2018. júl. 19. 00:26
 7/23 anonim ***** válasza:
86%

2-es, a fogorvosom 27 éves - fiatalabb, mint én -, de úgy kiműtötte a bölcsességfogaimat, hogy egyiknél sem volt komplikáció, gyakorlatilag 100% tiszta munkát végzett.


Mind a négy esetén. Otthon apának a "marha tapasztalt" középkorú orvosa meg elbarmolta két fogát. Szóval nem kell lenézni a fiatal szakembert.


Mellesleg az a doki már most tájékozottabb, mint te valaha is leszel ;) Csúnya dolog az irigység.

2018. júl. 19. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
72%

4-es, szerinted a 160 ezres fizetés JÓ egy orvosnak?


Ne áltasd magad, ha valaki "csak praktizál" az a seggét kitörölheti a fizetéssel.


Unokanővérem nőgyógyász, a havi bére 170 ezer.

Az más kérdés, hogy a magánrendelőben összeszed még TISZTÁN 350-400-at mellé.

2018. júl. 19. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
72%

Orvostanhallgató vagyok.

Szerintem a fő ok az, hogy a legtöbbünket nem érdekli különösebben a háziorvosi munka. Elég korlátozottak a lehetőségek háziorvosként. Persze nagyon szép dolog, hogy évtizedeken át követed az emberek életét, sokat lehet foglalkozni a megelőzéssel és tudtommal a fizetés sem rossz. Viszont egy komolyabb kérdésben általában tovább kell küldened a beteget egy másik szakorvoshoz, sokszor nem te jössz rá a diagnózisra.

A másik, amit írt már más is, hogy nem sokan szeretnének nógrádi falvakba költözni, praktizálni.

2018. júl. 19. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:

#2es vagyok.Nekem nincs bajom az orvosok korával,de látom/hallom,a ~60as korosztály inkább megy az idősebb orvoshoz.

Kardiológusom se több mint 30,attól még van tudása!

2018. júl. 19. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!