Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Kötelező a cég üzemorvosához...

Kötelező a cég üzemorvosához menni?

Figyelt kérdés
A miénk egy bunkó paraszt, és nagyon nem akarok oda menni. A saját dokim, vagy bárki más nem végezheti el a vizsgálatot? Én ki is fizetném, nem kell a cégnek... Van erre valami szabályozás?
2018. szept. 4. 14:38
 1/10 anonim ***** válasza:
Csak a céggel szerződött üzemorvos végezheti a cégnél dolgozok munkakori alkalmassagi vizsgálatát. Azt a kb 3 percet ki lehet bírni, akármilyen bunkó is, de nyugodtan meg is lehet neneki egyezni, ha valami nemntetszik.
2018. szept. 4. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

és mi tartozik a kötelező vizsgálatokhoz?

Ha nem vetkőzök le neki, megtagadhatja az alkalmasságit? pl. ekg-hoz

2018. szept. 4. 16:22
 3/10 anonim ***** válasza:
Sima általános orvosi vizsgálat az alap. Tehát mondjuk a leveszed/felhúzod a felsőd és meghallgat az evidens. A továbbiak attól függenek, hogy milyen munkakör és mi hozza az egészségi allapotbeni elvárás. Ha az EKG a része, akkor ha megtagadod a vizsgálatot, nem kapod meg az alkalmasságit.
2018. szept. 4. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
nem mindenkinél végez EKG-t, szóval gondolom, nem része. Meg semmi olyasmi munkakör nincs, ahova igazából bármiféle vizsgálat kellene...
2018. szept. 4. 19:01
 5/10 anonim ***** válasza:
Nézd, jogod van hozza, hogy egy nagykorú kísérő jelen legyen a vizsgálatnál. Ha gondolod hogy akkor kevésbé lenne kellemetlen, akkor hívj el magaddal valakit
2018. szept. 4. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

nagylány vagyok, elküldöm a *****-ba, ha úgy van, csak jó lenne tudni, hogy amúgy joggal megtehetem-e, hogy pl. nem vetkőzök le neki. EKG-hoz is teljesen le kell derékig, még sportmelltartó sem lehet.

Nem beszélve, hogy 2 év alatt 3 EKG-m volt... tök felesleges.

Na mindegy, köszi, csak túl leszek rajta, max elküldöm a francba :D Alapból egy nagyhangú, határozott nő vagyok, de nem bírom a megalázó helyzeteket, márpedig ez nekem nagyon az.

2018. szept. 4. 19:42
 7/10 anonim ***** válasza:
Az EKG-hoz le kell vetkőzni derékig, semmi nem lehet felül rajtad, ezzel a világon semmi probléma sincs, max neked nem tetszik a helyzet.
2018. szept. 4. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
semmi probléma nem lenne vele, ha a 60 évesnek és a 20 évesnek is csinálna...
2018. szept. 4. 20:02
 9/10 anonim ***** válasza:
Akkor állj elé és kérdezd meg, miert csak neked csinal, a tobbieknek miert nem kell
2018. szept. 5. 07:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
az lesz, köszi :D most felszívtam magam...
2018. szept. 5. 12:04

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!