Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Kaptam egy beutalót pajzsmirig...

Kaptam egy beutalót pajzsmirigy UH-ra. Ilyenkor mi a teendő?

Figyelt kérdés

Megkaptam a beutalót stb..

Ma bementem a kórházba és azt mondták hogy ehez kell időpont.. De én úgy tudom hogy beutaló esetén a vizsgálatot el kell végezni..

Most ilyenkor mi a teendő?


2018. szept. 6. 10:01
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

Az időpontot adókat felkeresed, vagy felhívod és adnak egy időpontot, ha megfelel elfogadod, ha nem, akkor tovább keresitek.

Akár heteket, hónapokat is kell várni.

Csak sürgős esetekben végzik el, de még akkor sem azonnal, hanem napokat kell várni. Ha fizetsz sem megy azonnal.

Csak akut életveszélyben végzik el rögtön.

Üdv a csodás egészségügyben.

2018. szept. 6. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim válasza:
Én a debreceni Kenézyben jártam úgy, hogy a beutalómmal felugrottam a radiológiára, ahol azt hiszem 3 ajtó van, ahol UH-t készítenek. Leültem az egyikhez, kijött egy asszisztensnő, odamentem, "Jó napot kívánok, ez+ez vagyok, önökhöz van beutalóm, átadhatom önnek, vagy mi a teendő?". Erre totál flegmán megkérdezi tőlem, hogy "Hát hova küldték?...Mondom a Kenézy kórházba a radiológiára." Rögtön, szó nélkül vissza is sétált (az ajtó nyitva maradt), láttam, hogy beült egy számítógép elé. Mondom biztos engem keres benne. :D Hát persze... álltam ott, mint egy hülye vagy 4-5 percet, aztán otthagytam. Kijöttem onnan, sétáltam egy kicsit a folyosón és megláttam egy "Radiológia porta" vagy valami ilyesmi feliratú ablakot. Ott ült egy néni, mondom hátha tud segíteni. Kiderült, hogy a beutalót neki kell leadni és ő az aki átküld valamelyik ajtóhoz a radiológián. Szerencsére nem ahhoz az ősbunkóhoz küldtek vissza, akinél először jártam. Érdekes, ahol várnom kellett a soromra, más is került ilyen helyzetbe, hogy azt sem tudta hol van, ott megtudták neki normálisan mondani, hogy menjen ki a folyosóra, jobbra sétáljon 10 métert és ott lesz a porta, ahol adja le a beutalót és majd beosztják valamelyik ajtóhoz. Én elhiszem, hogy marhára uncsi az asszisztens nénik melója, de ők meg azt higgyék el, hogy több, mint 20 éve nem jártam kórházban, 50 kilométerre lakom tőle, örülök, hogy egyáltalán odataláltam a megfelelő helyre. Előfordulhat, hogy ki volt írva valahova, hogy mi ennek a menete, de én elsiklottam felette. Viszont innen üzenem, hogy legyünk már egy kicsit segítőkészebbek. Tisztelet a kivételé. De jól esett ezt kiírni magamból, bocs, hogy hosszú lett, de benne van a válasz is, ha Debrecenben kell megjelenned. :D Legalábbis egy része. Az időpont nekem rajta volt a beutalón, percre pontosan.
2018. szept. 6. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 szenes43 ***** válasza:

Itt Pesten is úgy szokás hogy megírja a doki a beutalót te felhívod a kórház adott osztályát és a megadott időpontra úgy tudsz bekerülni a gépbe hogy a központi betegirányítónál jelentkezel. Akkor náluk szerepelsz és előbb utóbb beszólítanak ha előttük leülsz.

Soron kívül csak a sürgősségi foglalkozik veled ha a mentő beszállít. Abban is volt vagy 3x részem sajnos.

2018. szept. 6. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:

Megvan az időpont.. Decemberben lesz meg..

Addig simán meg is halhatok🙊 🐵🙊

2018. szept. 6. 11:19
 5/13 anonim ***** válasza:
Menj el magánhoz, én is odamentem, 1 héten belül kaptam időpontot.
2018. szept. 6. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 Ypszilon1980 ***** válasza:

El is látnak, de időpontra megy. Nálunk kb 1-2 hét.

Az a sztori tényleg durva, hogy otthagy a nő és nem segít hová kell menni, de sajna van ilyen, na ők azok akiknek nem szabad ilyen helyen dolgozni, már belefásult. Én a 15 évemmel, ha nem unom ezeket a dolgokat és mindenkinek segítek mindenben, akkor azt gondolom 25 év múlva is ilyen leszek.

2018. szept. 6. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
A magán meg iszonyat drága gondolom..
2018. szept. 6. 16:22
 8/13 anonim ***** válasza:

Nálunk ez úgy működik, hogy az endokrinológustól kapott beutalóval _azonnal_ fel kell menni a pm-ultrahangra, akkor soron kívül megcsinálják. De ha aznap nem megy oda az ember, akkor már csak időpontra lehet, azt meg több hét.


December még elég soká lesz, viszont nem biztos, hogy nagyon kell aggódnod. A pajzsmirigy-betegségek többnyire éveken vagy évtizedeken át ki sem derülnek, szóval bár sok mindent befolyásolnak a pm-hormonok, így különböző tüneteket okoz az alul- vagy a túlműködés, de nem egy "gyors lefolyású" valami.


Miért kell menned egyébként? Labor volt már? Milyen eredményeid lettek?

2018. szept. 6. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 szenes43 ***** válasza:
Elmentem fizetős hasi UH-ra mert még időpontot sem tudtak adni. 13 000 ért megcsinálták (gondolom rendelés után).Ez még nyugdíjasként elviselhető de egy ismerősömnek a fej MRI-t 85 ezerért csinálták volna meg. Nem mindenki tudja igénybe venni a magán e.ü. szolgáltatást.
2018. szept. 7. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
Jesszusooooom
2018. szept. 7. 09:05
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!