Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Pajzsmirigyes kismamák, vagy...

Pajzsmirigyes kismamák, vagy akik értenek ehhez? Mi a teendő ilyenkor?

Figyelt kérdés
A pm. túlműködésem tavaly októberben derül ki, kaptam gyógyszert, nem lett tőle jobb, váltottunk Propycilre, attól felugrott 7-re a TSH-m, utána szépen csökkent. 3 hét alatt lecsökkent 4-re, ez már több mint egy hónapja volt. Akkor megint csökkentettük a gyógyszert, már csak napi felet szedek, vagyis a TSH-m valószínű megint jobb lett, 2 körüli értékre tippelek. Tegnap teszteltem egy halvány pozit, holnap nem kéne megjönnie (kopp-kopp). Ilyenkor azonnal keressem fel az endodokimat? Amúgy május 15-én megyek hozzá amúgyis. Sokan mondták, hogy a pajzsmirigyyel együtt járhat az IR, és attól sajnos el lehet vetélni. Azt is ki fogja vizsgálni? Vagy kérjem tőle külön a vizsgálatot? Innen hogyam tovább?

2012. ápr. 23. 13:25
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Szia. Èn a te helyedben beszèlnèk az endo..... orvosoddal.Sok sikert.Szurkolok neked,hogy minden okès legyen.
2012. ápr. 23. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Mindenképp irány az endo doki, mert terhesség alatt általában másfélszeresére kell emelni a pm-gyógyszert. Egyébként nem kell az IR a vetéléshez, ha magas a TSH az is okozhat vetélést önmagában is.
2012. ápr. 23. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Akkor semmiképp nem várjak 15-ig? Szerdán megyek most vérvételre, az csütörtökre megvan. Addig meg próbálom hivogatni az orvost, csak sosem veszik fel. Ha holnapig nem érem el őket, akkor bemegyek, és ott kérek tanácsot!
2012. ápr. 23. 13:44
 4/12 Manka68 ***** válasza:
Nekem anno azt mondta az endodokim, pozi teszt után azonnal menjek hozzá. Ha szerdán amúgy is mész, addigra próbáld meg kideríteni, milyen laborvizsgálatot kér még a dokid, hogy ne kelljen kétszer szúrni. Egy tipp : kérj HCG vérvételt is, a számok többet mondanak, mint a teszt. :-)
2012. ápr. 23. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Nagynéném a haziorvosom,ő szokott megszurni. Teljes labort kérünk,utana avval szoktam menni az endohoz. Nem kérhet béta-Hcg-t:( mar múltkor akartam és megváltoztatták a törvényt vagy mit,és nem kérhet:( nem veszik fel az endokrinologian a telefont, holnap bemegyek és kerek egy gyors időpontot csütörtökre,megpróbálok kérni :)
2012. ápr. 23. 17:23
 6/12 A kérdező kommentje:

Sziasztok! Ma beszéltem az endokrinológiával. Azt mondták, hogy menjek el először dokihoz, nézze meg, és utána 15-én menjek vissza. :S

Holnap azért nézetek egy tsh-t az orvosommal, és ha normális, akkor megvárom az időpontot, de ha nagyon rossz, akkor inkább bemegyek valahova magánba. Több mint egy hónapja néztük, akkor volt 4 a TSH-m, azóta megint csökkentettük a gyógyszert, már csak napi felet szedek a propycilből. Ezt lehet szedni kismamaként, nem jut át semennyire a méhlepényen, de én csak napi felet szedek, az nagyon kevés. Úgyhogy remélem nem lesz baj addig. Ilyenkor teherbeesésnél hogy szokott változni a TSH? Inkább túlműködik, vagy alul? Mert én októberben indultam 0,005-től szedtem egy gyogyit, az nem hatott januárban kaptam ezt amit most szedek, akkor felugrott 7re az érték, csökentettük a gyógyszert napi 2re, utána 2 hét múlva már csak 4,9 volt a TSH, megint csökkentettük, utána megint lement rövid időn belül 4re, és most szedek napi felet. Ez volt másfél hónapja. Remélem azóta már lement 2 körülire. :) Mit gondoltok? Ha holnap elmegyek vérvételre, és megjön csütörtökön a TSH, akkor mi az az alsó érték, meg a felső amivel keressek meg egy endodokit?

2012. ápr. 24. 13:48
 7/12 anonim ***** válasza:

Azonnal doki!

Az ir is endokrinológusra tartozik, de nem akármelyikre.

www.mensmentis.hu

Ők már sokaknak segítettek. Nekem is.

2012. ápr. 25. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Ja, előző vagyok, első 3 hónapban terhesség alatt eltérhet a tsh a normálistól, nekem 0,5 körül volt. Azt mondta az endodoki, h a hcg miatt van. Aztán viszaállt.
2012. ápr. 25. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Ma vetettem vert a haziorvosommal,holnapra megjön. Ha rossz a TSH,akkor AZONNAL megyek az endokrinologiara,ha nem fogadnak ahova járok,akkor a mensmentisbe! Remelem minden rendben lesz! Mar szép erősek a csikjaim! Tegnap óta erősödtek:))
2012. ápr. 25. 15:59
 10/12 anonim ***** válasza:
Szorítok neked!!!
2012. ápr. 26. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!