Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Zárójelentést el kell vinnem...

Zárójelentést el kell vinnem a háziorvosnak?

Figyelt kérdés
Előtte a háziorvsnál nem voltam. A kórházban ellátak, a zárójelentés alján az van írva, hogy a zárójelentést 24 órán belül be kell mutatni a háziorvosnak. Tényleg kötelező? Olyat is olvastam, hogy volt aki nem mutatta be és a háziorvost különösebben nem érdekelte. Mi tehát az igazság és mit tanácsoltok?

2018. okt. 15. 17:29
 1/10 anonim ***** válasza:

Vidd el. A háziorvosnak tudnia kell az egészségi állapotodról. Neki az egész embert kell látnia. Mi okod lenne, hogy ezt ne tedd? Ha annyira nem bízol benne, válassz másik háziorvost.

Mért voltál kórházban?

2018. okt. 15. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Toxikológián voltam, bent tartottak éjszakára. Szerencsére nem történt semmi komoly és tanultam az esetből.
2018. okt. 15. 17:51
 3/10 anonim ***** válasza:
El kell vinni
2018. okt. 15. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
És ez biztos? Mondjuk már letelt a 24 óra.
2018. okt. 15. 19:35
 5/10 anonim ***** válasza:
48%
Ebben az esetben az olezanc, mikor viszed be. Akkor fontos, ha a háziorvosnak kellene a részedre valamilyen gyógyszert felírni, vagy esetleg más kivizsgálásra beutalni.
2018. okt. 15. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Ezt a zárójelentésben nem írták. Csak annyit írtak bele, hogy milyen gyógyszert adtak. Az alján meg oda van írva, hogy 24 óra alatt a háziorvosnak be kell mutatni. Nem értem miért kéne bemutatnom, ha nem tartós betegséggel kezeltek, csak rosszulléttel és még aznap reggel kiengedtek. Otthon sem volt már utána semmi bajom. Mintha teljesen kicseréltek volna az előző estéhez képest.
2018. okt. 15. 19:51
 7/10 Ypszilon1980 ***** válasza:
48%
Örülök annak, hogy jobban érzed magad, de a háziorvosnak mindent tudnia kell rólad. Nem baj, ha letelt a 24 óra, valójában azért van jelentősége, hogy gyógyszert miket adtak, mi volt a kezelés lényege és így máskor ezeket figyelembe véve tud majd segíteni, illetve az állapotodat figyelemmel tudja kísérni, esetleges táppénzt tud intézni. Nyílván nem kényszerít rá senki, de érdemes, akár egy későbbi jogi vita kapcsán is lehet jelentősége.
2018. okt. 15. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Milyen finoman írtad le a heveny alkoholmérgezést. Ez esetben nem kell feltétlenül tudnia, hiszen egyedi eset (miféle gyógyszerről beszél az egyik válaszoló?), de akkor tényleg egyedi eset legyen, ne szokj rá.
2018. okt. 15. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 Ypszilon1980 ***** válasza:
Hogy miket kapott a kezelés alatt, ha kapott, vagy milyen infúziót, de általánosságban írtam, nem csak erre az esetre.
2018. okt. 15. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Eszemben sincs ezt a fajta életmódot követni. Egyik haveromnak nem sikerült a vizsgája és elmentünk "megünnepelni". 😃 Hát nyilván nem így terveztem, és még most is van egy kis szégyenérzetem emiatt. Kétségtelen, hogy egy életre szóló lecke volt, amiből tanultam.
2018. okt. 16. 07:13

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!