Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » A műtét közbeni tudatra...

A műtét közbeni tudatra ébredés hogyan működik? Az orvosok rontanak el valamit vagy hajlam kérdése?

Figyelt kérdés
Azért vagyok erre kíváncsi, mert egy kis félelem van bennem,mert hamarosan műtenek,és félek attól hogy tudatomra ébredek, de testileg nem ébredek fel.Életemben 3 műtétem volt eddig,akkor nem történt ilyesmi,ezért vagyok kíváncsi hogy hajlam alapján dől-e el, mert ha igen,akkor teljesen megnyugodtam :)

2018. okt. 23. 11:21
 1/1 anonim ***** válasza:

Valamiért nem hat az elvárásoknak megfelelően az altatóorvos által sok-sok körülményt figyelembe véve alaposan kiszámolt mennyiség.


Nemrég volt egy szívműtétem, és a szívsebészeten az egyik szobatársam átélte ezt a dolgot nyitott szízműtét közben! Műtét közben felébredt, de megmoccanni, beszélni nem tudott, teljesen le volt bénulva, fájdalmat sem érzett, csak hallott mindent, amit beszélgettek az orvosok és a mellkasában kellemetlen kaparászást érzett csak.

Műtét után először az altató doki leterelte, hogy biztos csak álmodta, de amikor visszamondta neki, amit a családi nyaralásról beszélgettek a sebésszel műtét közben, akkor ő is ledöbbent. Azt mondta, hogy a magas láza miatt nem hatott megfelelően az altatószer. A srácnak 39 feletti láza volt, de muszáj volt megműteni, életmentő műtét volt.


Szerencsétlennek folyamatos rémálmai voltak, naponta járt hozzá klinikai pszichológus beszélgetni vele. Nem szeretném megtudni milyen lehet egy ilyen élmény.

2018. okt. 28. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!