Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Ha kiveszik az epehólyagot?

Ha kiveszik az epehólyagot?

Figyelt kérdés

Mire számíthatok miután kiveszik az epehólyagot?


Milyen szinten kell megváltoztatnom az életem?


Utána egész életemben szedhetek gyógyszert akkor?


Mennyire és milyen módon ront az életminőségemen ezen szerv hiánya?


2018. nov. 15. 22:17
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Állítólag csak annyiban változik meg az életminőség, hogy a zsíros ételeket vissza kell fogni, mert nem lesz raktározott epe, amit egy jó adag disznótorosnál az epehólyag ki tudna nyomni magából, hiszen ahogy termeli a máj, rögtön folyik is be a vékonybélbe.
2018. nov. 15. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
és akkor olyankor mivel jár ha egy családi ebédnél, karácsonyi vacsorán vagy lagziban vagy akármi mégis megenged magának az ember egy jól belakott ünnepi ebédet vagy vacsorát?
2018. nov. 15. 22:47
 3/11 anonim ***** válasza:
Fájni fog a hasad tőle, de egy idő után megtanulod mennyit ehetsz. Ez csak a nagyon zsíros ételekre igaz, szóval nem lesz bajod, max étkezës közben neveszel emésztést segítő valamit.
2018. nov. 16. 06:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
*beveszel
2018. nov. 16. 06:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim válasza:

Nekem kivették az epehólyagom.


Amennyiben fitt vagy és ezt a problémát leszámítva egészséges, s műtét után nem hagyod el magad, úgy gyors felépülésre számíthatsz.


Nekem smmilyen gyógyszert nem kell szednem, hiszen a probléma megoldódott, nincs beteg szerv.


Az életminőségeden egyáltalán nem ront, sőt.

Az való igaz, hogy nehezebben tudjuk megemészteni epehólyag nélkül a zsíros, hagymás, paprikás ételeket, de felfoghatod úgy is, hogy ha ezeket kerülöd, akkor egészségesebben táplálkozol, ami csak a javadat szolgálja.

Egyébként nem vagyunk egyformák, mamám sem a tejet, sem a tojást nem tudja rendesen megemészteni az epeműtét óta, viszont ez nem érdekli, vígan eszik mindent, mit megkíván, legfeljebb utána rosszul van pár órán át.

Én viszont nem vagyok hajlandó a fájdalmat elviselni néhány jó falat miatt.

Egyáltalán nem eszek húst, tejet, tejtermékeket, zsíros, hagymás, paprikás ételeket. Ez viszont az én döntésem, nem érzem áldozatnak.


Majd kitapasztalod a műtét után, hogy mire hogyan reagál a tested, s majd elődöntöd, hogy megéri-e neked lemondani azokról az ételekről vagy sem.

2018. nov. 17. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm, milyen tüneteid voltak egyébként, mert ahogy látom elég sokféle és elég sokrétű ez a tünet dolog ebben az esetnen
2018. nov. 17. 12:37
 7/11 anonim válasza:

Eleinte csak tompa fájdalmat éreztem jobb oldalon, a bordáim alatt. Nem fájt egyfolytában, így arra gondoltunk az orvosommal, hogy mivel éppen várandós voltam, talán a baba nyomja néha az epevezetéket.

Aztán szépen lassan állandósult a fájdalom, aztán alkalomadtán görcsölni kezdtem, később a görcsökhöz hányás is társult. A görcsök eleinte pár órán át tartottak, végül a tompa fájdalom helyét átvette az állandó görcs és láz.


Ez egy másfél éves folyamat volt, szóval elég lassan jutottunk el oda, hogy műteni KELL.

Mindeközben pedig hiába vizsgáltak többször, többféleképpen, nem találtak sem követ, sem elzáródást vagy bakteriális fertőzést, csak annyi volt látható, hogy a hólyag állandóan begörcsölt állapotban van, mint az aszalt gyümölcs, úgy nézett ki.

Végül, a műtét alkalmával derült ki, hogy lyukas volt az epehólyag, az epe folyamatosan szivárgott a hasüregbe.

2018. nov. 17. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
hm, nem tudtam hogy ez ilyen hosszú folyamat, nekem körülbelül úgy 2 hónapja van ez a bordai fájdalom és hogy nem tudok a jobb oldalamon feküdni, de akkor ez még úgymond korai stádium, több idő kell több tünethez
2018. nov. 17. 14:11
 9/11 anonim válasza:
Ezek szerint nincs még műtéti előjegyzésed?
2018. nov. 17. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

hasi ultrahang lesz a héten, tünetek és vérvizsgálatban szereplő "megemelkedett májenzimek" miatt feltételezetten ez lehet a gond.


több mint egy hónapja várok a hasi ultrahangra is, errefelé sem kapkodják el ....

2018. nov. 17. 18:23
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!