Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Utalhat ez komoly bajra?...

Utalhat ez komoly bajra? Vigyem orvoshoz?

Figyelt kérdés
Ma a lányommal(25) boltban voltam a feleségemnek karácsonyi ajándékot venni. Álltunk a sorban, ő mellettem állt és egyszer csak összeesett, éppenhogy el tudtam kapni, hogy ne essen a földre. Kivittem a boltból, hátha a friss levegő segít, de nem történt semmi. Hideg vizet öntöttem a kezemre, hozzáérintettem az arcához, attól magához tért. Kérdeztem, hogy jól van-e, már és hogy mi a baj, de alíg bírt megszólalni, csak dadogott. Ezután kétszer hányt, annyit tudtam belőle kiszedni, hogy görcsöl a hasa, fáj a feje, és szédűl. Teljesen elsápasdt. Megkérdeztem tőle, hogy pánik rohama van vagy ilyesmi, de azt mondta nem, nem voltak az üzletben olyan sokan, és amúgy sem hajlamos erre. Hazamentünk, mert azt mondta nincs szüksége orvosra nem komoly a dolog. Azóta vérzett az orra is, ami szintén nagyon megijeszt. Most alszik. Félek valami komoly baj van, de ő azt mondogatja, nem kell neki orvos. Mit tegyek? Óvatosan emeljem meg míg alszik, és vigyem be egy kórházba?

2018. nov. 23. 19:51
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
Ilyen tünetek után mindenképp kellene egy orvosi kivizsgálás. Viszont ha nagyon ellenzi, akkor tudja, hogy miért történt pl bulimia.
2018. nov. 23. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:
Fiatalabb korában volt bulimiás, de ez most spontán jött. Nem hánytatta magát, lényegében sugárban hányt. És végig mellette voltam, nem is lett volna esélye.
2018. nov. 23. 20:01
 3/17 anonim ***** válasza:
Az orrvérzést leszámítva az összes többi tünetem jelentkezett már a menstruációm alatt, majdhogynem ugyanígy, ugyanezek egyszerre (én nem szédültem). Szóval esetleg lehet ez is probléma, de kétlem, hogy egy orvosi vizgsálat árthat. Mondjuk azért ne csempészd be őt a kórházba, inkább beszéld rá, hogy menjetek be együtt.
2018. nov. 23. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
46%

EZ lehet egy egyszerü gyomorrontás de akár egy agyvérzés is.

Ami fontos lenne, hogy ha lázas mindenképpen orvoshoz menyjen.

A másik tegyél fel neki kérdést, pl 43+78, melyik nap van, hány óra...

Aztán ha elöre hajol állva , próbálja a térdét az állával elérni. Fáj-e a feje ilyenkor, vagy lesz-e hányingere, vagy fáj-e a nyaka. Ha a nyakát nem tudja behajlítani, vagy mozgatni az is rossz jel...

Ès a pupillák együttes változása ha sötétböl hírtelen fényes lesz(pl eltakarni a szemét, és hirtelen fényt kapcsolni...)


Èn felébreszteném most, és megnézném, hogyan érzi magát. Mindenképpen lázat mérni.

2018. nov. 23. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
Nem menstruál?Mondjuk az orrvérzés az tényleg nem tünete,de a többi szerintem is lehet esetleg amiatt.
2018. nov. 23. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
Ha láza nincs, akkor nem szükséges orvos. Bármi lehet, menzeszes görcs, esetleg vírusfertőzés, a gyors frontátvonulásokra való reakció ill. ezek összessége.
2018. nov. 23. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
Nem lehet, hogy most is az? Az orrvérzés, szédülés, fejfájás, gyomorgörcs stb a bulimia miatt is lehet, mivel legyengült a szervezete. De bármitől is volt ez, beszéld rá a kivizsgálásra.
2018. nov. 23. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 A kérdező kommentje:
Nem menstruál. Ez volt a legelső kérdésem.
2018. nov. 23. 20:05
 9/17 A kérdező kommentje:
A többi tünetre lehetne magyarázat, na de mi van az ájulással? Mitől ájulhatott el?
2018. nov. 23. 20:06
 10/17 anonim ***** válasza:
Lehet hülye kérdés, nem nagyon vagyok jártas az ilyen dolgokban. De nem lehet, hogy terhes?
2018. nov. 23. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!