Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Születési anyakönyvi kivonatom...

Születési anyakönyvi kivonatom, ha nincs meg, azt tudok újat kérni valamely szervnél? 1985-ös vagyok.

Figyelt kérdés

2018. nov. 30. 20:58
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
A születési helyed anyakönyvvezetőjénél (önkormányzat) tudsz bármikor újat kérni.
2018. nov. 30. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim válasza:

Bármelyik település helyi anyakönyvi hivatalában kérheted. Ők megkérik a belső elektronikus rendszerükön a születési helyedtől.


Szóval, ahol laksz is jó ha van ott ilyesmi. Nem kell elutaznod már a születési helyedre ezért.

2018. nov. 30. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Most már csak az a kérdés, hogy mi francnak nekünk ilyen, ha úgyis megvan nekik a rendszerben (meg nekünk is már papirosokon)?

Na, meg az is, hogyha azt mondom az összes iratom elveszett/elégett/ellopták és beállítok, hogy én vagyok Gipsz Jakab, akkor honnan tudják, hogy tényleg az vagyok-e ?

2018. nov. 30. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Mert szeretném megtudni, hány órakor születtem. Ha jól tudom akkor ebben benne van :)
2018. nov. 30. 22:39
 5/9 anonim ***** válasza:
2000.-ft egy új okmány kérése.
2018. dec. 1. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Nincs benne, hány órakor születtél, a születési nap van benne.
2018. dec. 1. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim válasza:

Azt hogy hány órakor születtél a kórházi papírokban írják. Amikor kijön az anyuka a szülésről talán ő is kap egy elbocsájtó papírt amiben benne van.

A születési kivonatban nem.

2018. dec. 1. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim válasza:
A rendszerben nincs meg eleve. Csak ha felrögzítik manuálisan. Ez elég sok nagy településeken főleg. Felrögzítésük még hosszzúúúúúú (akár 30) évekbe telik. Mert nincs erre külön ember. Csak ha egy ügyfél kéri ma már csak így tudják ki adni.
2018. dec. 1. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
Amúgy ingyenes egy ideje. Sok hivatalos honlapon már elavult a tájékoztatás.
2018. dec. 1. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!