Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Elhagytam a a pénztárcám tele...

Elhagytam a a pénztárcám tele iratokkal, az anyakönyvi kivonatom meg nincs meg, mit tegyek?

Figyelt kérdés

#elhagyás #okmányiratok #anyakönvi kivonat
2017. máj. 14. 10:19
 1/2 anonim ***** válasza:
100%
Kérj másolatot az anyakönyvi kivonatról attól az anyakönyvi hivataltól, ahol anyakönyveztek (ahol születtél), levélben is lehet kérni, ha az nem a lakóhelyed, vagy messze van tőled.
2017. máj. 14. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Régi kérdés, de most voltam hasonló helyzetben, így ha más is így járna leírom mi volt a megoldás.


Bementem a rendőrségre bejelenteni hogy eltűntek az irataim. Kitöltöttem egy papírt két példányban. Ezen fel kellett tüntetni hogy mi tűnt el.


Akkor is be kell jelenteni ha csak elveszett.

A rendőrségi papírral utána bebattyogtam az okmányirodába. Ahol közöltem hogy nincs meg az anyakönyvim sem. Megkérdezték tudom-e a személyi számom ez az a régi szám ami egyessel vagy kettessel kezdődött a születési dátummal folytatódott majd egy négyjegyű számra végződik. Én speciel tudtam, ám gondolom az se nagy gond ha valaki nem tudja csak így könnyebb kikeresni.


Persze az is sokat segít ha tudod a személyi igazolványod vagy a jogsid számát.


Egy menetben egy füst alatt megcsinálták az ideiglenes személyim és a lakcím kártyám. A rendőrségi papírral és az ott készült jogsi igénylő lappal pedig 30 napig vezethetek.

Csak a jogsi után fizettem ez 4000 forintba került.


Persze el lehet menni az anyakönyvi hivatalba csak három napon belül be kell jelentened a rendőrségen és az okmányirodánál is az irataid eltűnését, az anyakönyvi hivatalban pedig heti kétszer van ügyfél fogadás, legalább is abban a kerületben ahol születtem.


Szóval aki így jár annak mindenképpen javaslom, hogy az első lépés a rendőrség legyen. Ha éppen nyitva van annak a kerületnek az anyakönyvi hivatala ahol születtél akkor az a második, ha nincs akkor szerintem egyből okmányiroda a rendőrség után.

2017. aug. 17. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!