Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Van köztetek pszichiátriás...

Van köztetek pszichiátriás ügyekben jártas személy?! Fontos kérdésem van a hivatalos papírokat illetően! Többi lent.

Figyelt kérdés
Az a nagy helyzet, hogy bizonyos okokból kifolyólag szeretnék erre a fél évre magántanuló lenni. Nem titok: dolgozni szeretnék menni. Tudom, hogy erre az a válasz, hogy mennyek estire, de már 11-es vagyok, szeretem az osztályom, és velük szeretnék érettségizni/ballagni. Plussz csak erről a fél évről lenne szó. Az iskolám azonban nem lelkesült az ötletért, mondván, hogy ehez valamilyen papírt kell vinnem. Mivel az önkormányzatot nem akarom belevonni, és egyik ismerősöm pszichiátriai okokból kifolyólag lett magántanuló, gondoltam, én is megpróbálom. A kérdésem pedig az lenne, hogy ha tegyük fel, lenne egy papírom, hogy "pánikbeteg" meg "depressziós" vagyok, az belekerülne úgy mondd valamilyen személyesebb iratomba?! Azaz utána tudnak nézni például egy majdani munkahelyemen vagy akár már tovább tanulásnál? Persze nem akarok orvos lenni, de biztos más hol is problémát jelenthet egy hajdani depressziós pánikbeteg .. A válaszokat előre is köszönöm.

2016. jan. 11. 06:07
 1/5 anonim ***** válasza:
83%
Nem tudod magad ilyenekkel diagnosztizáltatni, h semmi bajod, meg se próbáld.
2016. jan. 11. 07:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Ez nekem is eszembe jutott, de őszintén megmondom, abban reménykedem, hogy mivel a pszichiáternél amúgy is 15.000 egy óra, pénzért írna nekem egy papírt ami a suliba kell. Nem hiszem, hogy ebben az országban van olyan, amit a pénz nem oldana meg. Na de még is, ha ne adj Isten sikerülne, akkor az hátráltatna engem a későbbiekben?!
2016. jan. 11. 08:30
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Igen, hátráltatna, ugyanis BÁRMI történik az életed folyamán (pl. autóval meglöksz, elütsz valakit), már ott van a múltadban a papír.Ja, és lehet, hogy jogsit sem kaphatnál...

Azon kívül, hogy a pszichiáter sem hüle, nem tudod átverni, egyáltalán nem biztos, hogy PÉNZÉRT írna papírt. Ez esetben ugyanis az állásával is játszik.

Én a helyedben nem "játszanék" ilyen dologgal, ráadásul a fiam is pont 11-es és nem könnyű az anyag még így sem, hogy suliba jár. Nem biztos, hogy munka mellett tudnál tanulni megfelelően - akkor viszont vesztesz egy egész évet, ha nem sikerül év végén levizsgáznod.

Én a helyedben inkább hétvégéken dolgoznék suli mellett...

2016. jan. 11. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
0%
Látszik, hogy fogalmad sincs semmiről. Nem 15000 egy óra, mivel ugyanolyan orvos, mint bármelyik, TB-re el kell lásson. Másrészt meg amint megírsz egy MMPI-t vagy valamit, egyből kiviláglik, hogy át akarod b a szni. Ha tapasztalt a doki, már előtte is.
2016. jan. 11. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Főként a második kommentelőnek, ugyan is anyukám is hasonlóan vélekedik. A harmadik kommentelőnek pedig: hál' Istennek igazad van, és tényleg semmit nem tudok a pszichiáterrel kapcsolatos problémákról (le is kopogom). Én pusztán csak abból tudok kiindulni, amit az ismerősöm (azaz osztálytársam) elmesélt. Azt mondta, hogy akihez ő ment 10 és 15 ezer fotint között volt a legelső óra, valamint a következő rendelésekkor ez majd pár ezerrel kevesebb lesz. Ő mondjuk gyógyszert is kap, de ha diagnosztizálták volna ingyen is, valószinűleg ő is jobb helyre tette volna azt a pénzt.
2016. jan. 11. 20:45

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!