Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Ha menstruációs görcsök miatt...

Shofia kérdése:

Ha menstruációs görcsök miatt maradok ki a suliból egy napra, mert annyira fájt, a háziorvosnak kötelessége igazolni?

Figyelt kérdés
Vagy mondhatja azt is, hogy na viszlát! Mert ugye ez nem egy betegség, de azért mégsem lógtam. Valahogyan muszáj ezt igazolni.

2018. dec. 4. 09:35
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Ha nem igazolja, akkor majd anyukád igazolja.
2018. dec. 4. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
29%
A háziorvosnak nem kötelessége elhinni, hogy te miért akarsz lógni az iskolából. Neked viszont kötelességed iskolába járni.
2018. dec. 4. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Ha anyukád nem tudja már igazolni, akkor a dokitól kell kérni. Valószínű hogy fog adni , én is voltam már így. De amikor nem annyira fáj akkor próbálj meg elmenni mert minden hónapban otthon maradni ilyenkor nem jó.

Kitartás!

2018. dec. 4. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Nem kötelessége emiatt kiírni, ez csak a jóindulatán múlik.
2018. dec. 4. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
19%
Engem is kiirt annak idejen meg volt h szulo igazolt. Nekem is fajt nagyon es ha gyogyszert vettem be kihanytam.
2018. dec. 4. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Nekem gimis koromban voltak olyan görcseim, hogy nem bírtam ülni a suliban. Elmentem, de ha már nem bírtam, osztályfőnöknek szóltam, elengedett. Kollégista voltam, nem anyukám igazolta. Szerintem az osztályfőnök, aki egyébként férfi volt.
2018. dec. 4. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
23%
Kedves kérdező, nem, a háziorvosnak nem kötelező igazolnia... Ennyi eróvel minden nőt egy-két napra havonta fel lehetne venni táppénzre. Ami a háziorvos kötelessége, hogy meghalgat téged, megvizsgál téged, mert gondolom ha rosszullét miatt nem mentél iskolába háziorvoshoz mentél helyette... azt az időt amíg nála voltál, ami várakozással együtt kb. két-három óra le kell igazolnia. A többi időről meg szabadon dönt. Egyébként meg ha ilyen jelentős panaszaid vannak menj el nőgyógyászhoz, mert remekül tudják kezelni ezen problémákat.
2018. dec. 4. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
35%

Kedves Utolsó! Azt írtad, hogy ennyi eróvel minden nőt egy-két napra havonta fel lehetne venni táppénzre. Dehát nem minden nőnek vannak ennyire erős fájdalmai. És akinek vannak, annak sem mindig. Miért nem hiszitek el, hogy időnként bizony lehet nagyon erős menstruációs fájdalom? Nekem sem hitték el, hogy durván félévente a falat kapartam a fájdalomtól, felkelni nem bírtam, volt, hogy a buszról nem bírtam leszállni. Szüléskor lett világos, hogy ez a szüléssel (vajúdással) azonos mértékű fájdalom volt. Vajon elvárnád-e egy szülő nőtől, hogy szülés közben dolgozatot írjon meg tesizzen? És persze, lehet kezelni, ha elmegy nőgyógyászhoz, például hormonkezeléssel. De azt sem kaphat mindenki, vannak ellenjavallatok. Meg, ha csak ritkán van ilyen, a nőgyógyász sem feltétlenül akar beavatkozni.


Szerintem, ha nem szokott kamuzni a kérdező, egy rendes háziorvos ezt az egy napot leigazolja és ha ez többször előfordul, kivizsgálásra küldi az illetőt.

2018. dec. 20. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
16%
Kedves utolsó amilyen a mosdó olyan a törölköző. Ha a beteg normális akkor az ember szívesen segít neki, akár még akkor is ha azért nem teljesen indokolt a táppénz. De aki akkora bunkó, hogy úgy indít, hogy az orvosnak kötelessége-e felvenni őt az kapja be! Nem kötelessége! A menstruáció egy fiziológiás folyamat, tehát nem betegség, hogy táppénz járna érte. Ha meg túl erós akkor ahogy írtad ki kell vizsgálni, de az a hét vicce amikor a lusta liba már tök panaszmentesen esik be és KÖVETEL!
2018. dec. 20. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
27%

Mondjuk lehet, hogy valóban kicsit furcsán volt megfogalmazva a kérdés (kötelessége-e az orvosnak). De iskolás életem során annyian vonták kétségbe, hogy valóban annyira fáj-e időnként a menstruáció, hogy nem tudok tesizni sőt, időnként még iskolába menni se, hogy ez mély nyomokat hagyott rajtam. Sokan neveztek lustának, meg nyápicnak. Érdekes módon az orvos sosem. Mondjuk nem is azzal indítottam valóban, hogy most aztán azonnal írjon ki.

Szerencsére az ilyen jellegű erős fájdalmaimnak már vége, de saját rossz tapasztalataim miatt sajnálom azokat a kislányokat, akiket le lustalibáznak, mert tényleg fáj a hasuk.

2018. dec. 20. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!