Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Ma voltam fogorvosnál, de nem...

Bluegreen118 kérdése:

Ma voltam fogorvosnál, de nem volt hajlandó tájékoztatni. Mit tegyek?

Figyelt kérdés

A fogorvosom valószínűleg egy kiégett hölgyemény, mert elfogadhatatlan és felháborító ahogy a betegekkel bánik. Ma voltam nála, mert fáj a fogam (csak zárójelben említem meg, hogy 10-re volt időpontom, és akkorra mentem, de senki nem volt ott, közölték velem, hogy nincs bent, majd egyszercsak ott lesz, menjek vissza később). Mikor bementem, egy szót nem szólt, megnézte a fogaimat, beadta az érzéstelenítőt, kiküldött, majd 10 perc múlva visszahívott. Visszaültem a székbe, és nekiállt (mint utólag megtudtam:) kiidegelni a fájós fogam. Nem mondott előtte semmit, nem tájékoztatott, hogy mi fog történni. Mikor végzett, közölte velem, hogy két nap múlva menjek vissza, azonban én nem tartózkodom a héten a városomban. Ha tudom előre, hogy két nap múlva vissza kell mennem, akkor szólók, hogy ne most csináljuk, mert esélytelen, hogy eljussak.. Majd csak egy hét múlva tudok visszamenni, a legjobb tanácsa az volt, hogy tartsam tisztán, majd elküldött.

Utánanéztem az interneten, hogy ilyenkor mi a teendő, de nem találtam semmi érdemleges információt. Tudtok esetleg tanácsot adni, hogy hova forduljak, esetleg hol tudok panaszt bejelenteni?

Előre is köszönönöm annak, aki tud segíteni.



2018. dec. 7. 12:51
 1/4 anonim ***** válasza:
Elkezdte gyökérkezelni ezek szerint. Az mondjuk tényleg durva, hogy előtte nem szólt erről semmit neked. Azt nem tudod, hogy tett bele valamit: vattát, esetleg próbatömést, vagy nyitva hagyta a fogat teljesen? Egyébként ha nem fáj, illetve nem gyullad be, akkor elvileg olyan nagy probléma nem lesz abból, ha két nap helyett csak egy hét múlva tudsz visszamenni.
2018. dec. 7. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

A betegjogi képviselőnél lehet panaszt tenni, ez ki van írva az adott rendelőben.

De feleslegesnek tartom. Ugyanis én nem engedném, hogy olyan kezelést végezzenek rajtam amit nem akarok. Az kicsit életszerűtlen, hogy némán ültök ott, nem mond semmit, hogy mi fog történni, tehát nem mondja, hogy neked most gyökérkezelést fog végezni, és te is csak ott ülsz némán és meg sem kérdezed, hogy mégis mi a terv, mit fog csinálni.

2018. dec. 7. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Gyökér kezelte ? Erről azért szoktak szólni én a helyedben néznék egy másik fogorvost. Panaszt az adott intézményben tudsz tenni azonban ez nem mindig jelent megoldást, főleg ha utólag kiderül számára h te voltál akkor még kellemetlenebb lesz a vele való találkozás. Ha már gyökér kezelte leírom azt hogy nálam ez hogy történt, hogy legyen viszonyítási alapod a későbbiekre. Nekem ez úgy történt hogy bementem kiderült h a fogam ugye gyulladt (már volt tömve) és először is csinált egy röntgent és elmagyarázta hogy két opció van vagy gyökér kezeli vagy ki kell húzni de az utóbbit nem ajánlja csak ha minden kötél szakad. Akkor adott gyógyszert a gyulladásra és mondta h 3 nap múlva menjek vissza mert hogy így ha belekezdene fájna is meg később talán nem is lenne olyan hatékony. Nekem 4 alkalommal kellett visszamenni az elsőn kiidegelte tett bele egy gyógytömést, majd ezt egy másodikon megismételte. A harmadikon tett bele egy végleges tömést a negyediken pedig megcsinálta a fog korona részét. Igazad van itt tényleg gáz ha nem készül el időben a fog azért mert ilyenkor nagyon érzékeny meg sérülékeny tanácsnak azt tudnám mondani kerüld a tej termékeket óvatosan moss fogat azon az oldalt illetve ne egyél kemény dolgokat vagy ha eszel is akkor ne azzal a fogaddal ha ez megtörténik ez utána is javasolt hiszen a fog már nem ugyan olyan sokkal könnyebben letörik sérül. Szóval ha elkészült akkor erre ajánlott fokozottan odafigyelni.
2018. dec. 7. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Ez biztosan nem így történt ahogy előadod.
2018. dec. 7. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!