Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Ha nincs munkám, és előtte...

Ha nincs munkám, és előtte nappalis diák voltam, akkor mennyi tb-t kell majd fizetnem a következő hónapban és meddig kell megkapniuk?

Figyelt kérdés

Mármint december 16-ától kell nekem elvileg fizetni, de ilyenkor a járulék is a fele összeg nem? 3000 valamennyi. Ennek meddig kell beérkeznie? Mert valahol január 12-t olvastam, de akkor a januári befizetésnek is addig kell megérkeznie (a 7000 nem tudom mennyinek)?

Illetve Ügyfélkapun ha kitöltöm és beküldöm a Nyomtatványt, akkor kiküldik postán a csekket, ha úgy akarom fizetni?


2018. dec. 8. 14:23
 1/8 anonim ***** válasza:

December 12. a határidő a decemberi hónapra. Arányosan kell fizetned a 7320 forint havidíjat.

Hasonló cipőben voltam én is az év első felében, akkor a teljes hónapot kifizettem és az Ügyfélkapus TB-lekérdezésnél kiderült, hogy "adozói többlet" néven ott lóg pluszban a TB számlámon (magyarul vagy ők, vagy a rendszer pontosan tudja mennyivel tartozol). Ha legközelebb annyival kevesebbet fizetsz, akkor lenullázódik. Én egyelőre nem törődök ezzel, inkább maradjon ott az a pár ezres, minthogy kevesebb legyen és ba$zogassanak.


A januári határidő január 14. Ezután növekedni fog a havidíj szokás szerint.


A továbbiakban helyes amit írtál. Én is a nyomtatványkitöltővel írtam meg a T181011 (Adat és változás bejelentő lap) űrlapot és küldtem be a programon belül az Ügyfélkapus bejelentkező adatokkal. Simábban ment, mint számítottam rá. Én átutalást x-eltem be, de kérheted csekken is persze.

2018. dec. 8. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Köszi a választ, de a decemberit nem január 14-ig kell befizetni? Mert passzív jogon jogosult vagyok TB ellátásra december 15-ig.
2018. dec. 8. 16:27
 3/8 A kérdező kommentje:
És a 14-e ugye azért annyi, mert január 12 szombati nap lesz
2018. dec. 8. 16:37
 4/8 anonim ***** válasza:
Diák lejárata + 45 nap kb dec 16 atótl kezdve fizesd.
2018. dec. 8. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Miért januárig kellene befizetni? Ez nem fizetés hogy utólag veszed fel az előző havit. Ezt előre kell kifizetni.
2018. dec. 8. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Nem. Olvass utána.
2018. dec. 8. 21:41
 7/8 A kérdező kommentje:
Tárgyhó utáni HÓNAP 12. napjáig kell.
2018. dec. 8. 21:42
 8/8 anonim ***** válasza:
Igen első nap Dec 16, utána jan 12- IG mit nem lehet ezen érteni?XD
2018. dec. 9. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!