Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » TB korlátozza a vizsgálatok...

TB korlátozza a vizsgálatok gyakoriságát?

Figyelt kérdés
Tehát pl teljes vérképre hányszor mehetek, ahányszor beutalnak, illetve teljes vizelet tesztre hányszor vagyok jogosult?
2018. dec. 26. 19:29
 1/5 anonim ***** válasza:
Ahányszor az orvosaid indokoltnak látják.
2018. dec. 26. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 Ypszilon1980 ***** válasza:
A TB nem korlátoz semmit. A vizsgálatok némelyike van korlátozva pl. a sugárzás miatt...
2018. dec. 28. 01:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Tudomásom szerint korlátozza. Van egy iszonyat hosszú leírás (valamilyen könyv a neve, ha jól emlékszem), amiben tételesen fel van sorolva, hogy milyen fajta vizsgálatot milyen orvos kérhet, és mennyi időnként. Már egy csomó vizsgálatot csak szakorvos kérhet, házi orvos nem. De teljes vérképre van jogosultsága a házi dokinak, azzal nincs gond.

Onnan tudom, hogy régebben kérdeztem én is hasonlót, mert a házi orvosom azt mondta, hogy egy bizonyos markert csak 3 havonta lehet nézetni laborban - egy válaszoló adott egy linket az előbb említett leírással, abból kiderült, hogy 2 hetente lehet. (Persze nem akartam folyamatosan két hetente, csak még pár nap hiányzott a 3 hónaphoz, ezért érdekelt.)

2018. dec. 30. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Én is így tudom. Laborban is pár érték vizsgálata nagyon drága, ha egyáltalán kérheti háziorvos limitálva van az időköz.

Pl vizelet kálciumot is pl asszem csak havonta egyszer lehet nézetni..

2018. dec. 31. 07:42
 5/5 anonim ***** válasza:

Visszakerestem, elvileg ez lesz az:

www.neak.gov.hu//data/cms1018567/szabalykonyv_36_2017_EMMI_hatalyos_20180101.docx

2018. dec. 31. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!