Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Csúnyán elvágtam az ujjam,...

Csúnyán elvágtam az ujjam, ügyeletről elküldtek hogy nincs aki összevarja menjek be holnap. Mit vegyek itthonra ellátni a sebet? A gyerekorvos az ismerősünk elláthat ő is most?

Figyelt kérdés
2018. dec. 28. 16:34
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Atya ég mi az hogy nincs aki összevarrja?? Betadine és steril gézlapot rá. Mennyire vérzik? Képed van róla?


Természetesen ellathat a gyerekorvos.

2018. dec. 28. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

Kórház ügyeletére mentünk szentesre ezzel küldtek el minket. Itthon vagyok a szüleimnél apa vitt be, de ő is majd felrobban a méregtől.

Képet tudok küldeni csinalok

2018. dec. 28. 16:45
 3/10 anonim ***** válasza:
Persze hogy elláthat szerintem hívjátok is gyorsan
2018. dec. 28. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Szenteste 4 napja volt. Mi az, hogy nem varrták össze, és menj be "holnap"? Már az is elmúlt. Nem egészen értem. FŐLEG az orvosi ellátási ügyeletet NEM. Vérlázító!

És ha inat vágtál? Gondolom, nem véletlenül mentetek. Hát komolyan nem értem. Azért van az ügyelet. Tetanuszt sem? Semmit?

2018. dec. 28. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Menjetek a legközelebbi patikába vegyetek betadint öntsd ki egy tálba es lógasd bele. Ott tudtok kerni gezlapot nem tudom mekkora a seb de vannak ilyen összehúzó tapaszok is. Vagy próbáljatok elmenni egy masik kórházba. A magyar egészségügyet pedig nem minősítem e teren mert ez már mindennek az alja.
2018. dec. 28. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

4.! Ugyanezt írtam én is, hogy ha ez igaz, milyen ellátás van a magyar egészségügyben? Az ember oldja meg, ahogy tudja. Ezért halnak meg a sürgősségin is sokan, mert nem is veszik komolyan. Írom mindezt úgy, hogy a sógornőm főnővér az egyik győri osztályon. Sok mindenről mesélt már. Nekik kell erősködni, hogy legalább megnézzen valakit egy orvos. Hát remek..

3.voltam.

2018. dec. 28. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Javítok, 4. voltam, elnézést.
2018. dec. 28. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Ismerős végül segített, visszaküldött szentesre írt beutalót is. Nem vartak össze csak ragasztották. Kötszert, betadint, és fertőtlenítő sprayt kellett venni, holnap kötözésre kell visszamenni.
2018. dec. 28. 18:37
 9/10 anonim ***** válasza:
97%

Örülök, hogy megoldódott a szakszerű sebellátás.

Beszéld meg a szüleiddel, hogy egyikük menjen be abba az egészségügyi központba, ahonnan elküldtek benneteket azzal az indokkal, hogy nincs aki a sebet összevarrja. A várakozóban kell lenni egy tájékoztatónak arról, hogy kihez kell fordulni (név, telefonszám) jogsegélyszolgálatért. Ha netán nincs kifüggesztve, az orvos megmondja. Ezzel a személlyel kell ezt megbeszélni.

Semmi esetre se hagyjátok elaludni az esetet! Egy vágott sebet már a szakközépiskolás 2.-os nővérek is el tudnak szakszerűen látni (közeli családtagom évtizedeken át tanított ilyen iskolában).

Ha kell, forduljatok az illetékes minisztériumhoz!

Ajánlom, hogy odahaza legyen egy egészségügyi ládikótok (pl. ami az autókban kötelező).

2018. dec. 28. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
76%

Tűt és cérnát sem adtak?

Írj az embernek, aki stadionokat gyűjt.

2018. dec. 29. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!