Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Ilyenkor megszűnik a tb...

Ilyenkor megszűnik a tb támogatás?

Figyelt kérdés
19 éves vagyok, kapok árvaságit és családi pótlékot és most tanulok tovább, szóval július, augusztusban nem is dolgozok és nem is vagyok tanköteles ugye, mert még nem tudom, hogy felvesznek-e valahova, ilyenkor nekem nem jár tb támogatás? és ha nem, hogy kell fizetni?
2010. jún. 28. 16:43
 1/5 anonim ***** válasza:
Ha most érettségiztél, és már felvettek az egyetemre, akkor jár most is!
2010. jún. 28. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
de épp ez az, hogy, még nem tudom, hogy felvettek-e :(
2010. jún. 28. 17:29
 3/5 anonim ***** válasza:

Hivatalos szövegből idézek: "Az egészségügyi szolgáltatás igénybevételére való jogosultság a biztosítotti/jogosultsági feltételek megszűnését követően 45 napig marad fenn"

Esetedben a feltételek megszűnésének dátuma, ha jól sejtem, június 30, eddig vagy hivatalosan a középiskola tanulója. Innentől 45 nap az augusztus 14, addig tehát a felvételi eredményétől függetlenül jogosult vagy.

Az egyetem viszont - ha felvettek, remélem, így lesz - nem a felvétel pillanatától, hanem csak a beiratkozástól kezdve fog bejelenteni, mint hallgatóját. Ez szeptember 10. környékére tehető. De a köztes időtől sem kell megijedni. Ha pont ebben a mintegy 4 hétben történne valami (pl. gólyatáborban, mint legkomolyabb veszélyforrás :D), akkor is kötelesek ingyen ellátni, de ilyenkor kapsz egy papírt, amin szerepel a tény, hogy a nyilvántartás szerint nem vagy jogosult. Erre te elmész a megyei egészségbiztosítási pénztárhoz, ahol ha mutatsz nekik olyan okiratot, ami valószínűsíti, hogy a nyilvántartás ellenére mégis jogosult vagy, akkor "zöldre váltanak". Hogy mi is lehet ez az okirat? Erre az OEP tájékoztatójában szerepel egy hosszas lista, köztük van az érvényes diákigazolvány is, éspedig a gimis diákod még október 31-ig érvényes. Mire átfut a dolog egyeztetése, arra pedig már az egyetem révén leszel újra valóban jogosult. Ha ezt a minimális rizikót is el akarod kerülni, az sem túlzottan drága. Ez esetben erre a rövid időszakra ún. "egészségügyi szolgáltatási járulékot" kell fizetned, melynek összege 165 Ft/nap. A járulékfizetést a lakóhely szerint illetékes állami adóhatósághoz kell

teljesíteni.

2010. jún. 29. 05:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Bocsi, előző storno! Azt ugyanis félig saját kútfőből raktam össze, de tovább kutakodtam az OEP honlapján, és itt a hivatalos válasz:


"Mit tegyen az érettségizett, de még a felsőoktatási intézménybe be nem iratkozott hallgató?


A középfokú nevelési-oktatási intézmény nappali tagozatos magyar állampolgár tanulója a tanulói jogviszony kezdetétől a diákigazolványra való jogosultsága megszűnéséig egészségügyi szolgáltatásokat megalapozó jogviszonnyal is rendelkezik. Így a felsőfokú oktatási intézménybe történő beiratkozásig biztosított

jogosultsága, mivel a júniusban érettségiző diák október 31-ig jogosult diákigazolványra. Ezt követően még további 45 napig, azaz december 15-ig jogosult egészségügyi szolgáltatásra a diák akkor is, ha felsőoktatási intézménybe nem tanul tovább és biztosítási jogviszonnyal nem rendelkezik."


Szóval abszolút semmi rizikó, és végig ingyenes marad :D

2010. jún. 29. 06:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen köszönöm a válaszod!

Sokat segítettél! Köszönöm!

2010. jún. 29. 19:50

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!