Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Első vastagbél tukrozesem...

Első vastagbél tukrozesem lesz mire számíthatok? Tapasztalatok?

Figyelt kérdés
Borzasztoan felek. A vizsgálat menetet tudom, de kb mennyi időbe fog telni? Attól felek úgy rastresszelek hogy el fogok ajulni. Valamilyen szinten felek a fajdalomtol de attól sokkal jobban hogy a dokik előtt fog kijonni a sok “szél” amit befujnak. Sztkban elvileg legalábbis dokim szerint nincs altatás csak venasan nospa ha annyira nem birnam.
2019. jan. 1. 21:39
 1/2 anonim ***** válasza:

Nem kell félni. Nekem háromszor volt talán, ebből 1 Sztk-s, de az sem volt vészes. Kb 3-4 perc az egész, ami természetesen fél órának fog tűnni.


A beöntés (ha kapsz), nem fáj, olyan, mintha egy puha szívószálat nyomnának a popódba, aztán vizet engednek a beleidbe, hogy kikakild onnan a maradék cuccot.


A vizsgálóasztalra négykézláb kellett felhelyezkednem, könyökölve, popót magam alá húzni (mint a cicadomborítás). A vizsgálóeszköz (cső) kicsit hideg volt, kemény... Azért forgatták rendesen odabent... Sajna nekem nem volt túl hatásos a beöntés, így a vizsgáló csövön volt azért barna cucc (a nővérke és doktor párbeszédje alapján), de nekik ez olyan természetes volt, az egész vizsgálat alatt semmi megszégyenítőt nem éltem át.


Fontos! Előtte szerintem krémezgesd (Bepanthen, Sudocrem, másnem testápoló - csak ki ne csípje)a feneked, kívül, akár belül is (igen, ujaddal kicsit felnyúlva), jó sok krémmel, hogy puhuljon a bőr, stb, és ne az orvos törje fel a kemény vizsgálóeszközzel, plusz kínszenvedést okozva neked!


Kitartást :)


21L

2019. jan. 1. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Nekem volt már vastagbél tükrözésem. Nagyon féltem én is, de ahhoz képest nem volt fájdalmas. Vegyél be előtte valami kis gyenge nyugtatót nyugodtan. Fájdalmad nem lesz egyáltalán. Olyan sok szél sem jön ki. Nem fogják úgy felfújni a beleidet, mint egy lufit. A cső mellett valamennyi kijöhet, de az csak az amit befújtak. Utána már nem is lesz benned semmi levegő. Olyan, mint egy beöntés, csak nem görcsöl. 3 perc az egész.
2019. jan. 2. 01:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!