Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Véradáson nem tudtak elég...

Véradáson nem tudtak elég vért levenni?

Figyelt kérdés
Voltam véradáson és az ápolónő szerint nem jó vénámat szúrták meg, így csak 350 ml-t tudtak levenni és 410 a minimum. Akkor most nem is fogják felhasználni a vérem? Járt már valaki így? A leletemet el szeretném kérni, de nem tudom, hogy így bevizsgálják-e egyáltalán a vérem?!
2019. jan. 9. 22:27
 1/5 anonim ***** válasza:
Nekem volt olyan, mikor vért adtam, hogy nem vették le azt a bizonyos mennyiséget, csak kevesebbet, mert kicsi is vagyok, meg nem nagy darab és még a vénám sem valami frankó, alig mertek szúrni, de hát én ragaszkodtam hozzá.
2019. jan. 9. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
És neked azt mondták,hogy így is felhasználható a véred?
2019. jan. 9. 23:12
 3/5 Kalmopyrin válasza:

Megsemmisítik. Sajnos.

Ugyanis egy deci vérrel is ugyanazt a cécót kell végigcsinálni mint egy literrel, tehát "nem éri meg". Végezni kell egy rakás vizsgálatot, hogy egyáltalán odaadható-e a vér egy recipiensnek. Márpedig az nem kevés pénzbe kerül, meg persze vérbe. És nem mindegy, hogy mennyi marad.

A szabál az szabál. Ha nem jön le elég, akkor azzal nem foglalkoznak. Többek közt ezért kell jó sokat inni (enni :) ) véradás előtt.

A másik: a véradás nem ingyenlabor. Arra ott az SzTK, minden nyűgjével együtt. Tehát itt eleve nincs "lelet". Vagy jó a vér és OK, mehet felhasználásra, vagy találnak benne valamit (amire még rávizsgálnak) és kuka. természetesen ekkor azért értesítenek, hogy ne vegyél feleslegesen tartós tejet, de ez nem vérképvizsgálat, amit odaadnak.

2019. jan. 10. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
1-es vagyok. Nekem azt mondták, hogy felhasználják, és azért is örültek, ha kevesebbet tudtam adni, mert állítólag ritka vércsoportom van (B+).
2019. jan. 10. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszi a választ. Nekem a hölgy azt mondta ott,hogy nyugodtan kérjem ki a leletemet ha érdekel, még a nyitvatartási időt is felsorolta. Egyébként meg mindenhol azt olvasni, hogy kevés vért adnak, és még sem éri meg vele a cécó? Érdekes.
2019. jan. 10. 00:21

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!