Weboldalunk cookie-kat használhat, hogy megjegyezze a belépési adatokat, egyedi beállításokat, továbbá statisztikai célokra és hogy a személyes érdeklődéshez igazítsa hirdetéseit. További információ

Főoldal Belépés/Regisztráció Egy véletlen kérdés Facebook

Kategória: Egészség » Egészségügyi ellátások

A kérdés
Frau001 nevű felhasználó kérdése:

Fizikóterapeuta kérhet más kezelést, mint amit a beutalóra irtak? Bővebben lent.

Elmentem orvoshoz térdfájdalommal. A térdhajlatom meg is dagadt. Az orvos kért röntgen, és MR vizsgálatot. Visszamentem, majd kért gerinc röntgent, és MR vizsgálatot. Megint vissza mentem, a térdemröl mintha elfelejtkezett volna, felirt egy halom fájdalomcsillapítót, és fizikóterápiára küldött. A beutalóra hátfájást irt, holott nekem soha nem fájt a hátam, se a derekam. A fizikóterapeutának ezt jeleztem, megnézte a térdem, és szó szerint csodálkozva kérdezgeti, hogy nem csináltak semmit a térdemmel? A hátam helyett a térdem próbálja kezelni, de nem érti, hogy miért nem kezdtek vele semmit.

Ezért kérdezem, hogy esetleg a fizikóterapeuta kérhet e más kezelést?

Keress kérdéseket hasonló témákban: térd, fájdalom, térdfájdalom, kezelés, betegség, fizikóterápia

jan. 12. 00:34  Privát üzenet  

A válaszok
Nem a fizikoterapeuta kéri a kezelést, hanem az orvos, az orvostól meg te. Menj vissza az orvoshoz és közöld vele, hogy téves beutalót írt. Aztán keress egy másik orvost, ha tudsz.

A válaszíró 77%-ban hasznos válaszokat ad.
# 1/6Időpont jan. 12. 01:18 Privát üzenet
Menj másik orvoshoz, ez kókler. Mindamellett sajnos a térdfájdalmak hátterében állhat gerincbetegség.

# 2/6Időpont jan. 12. 06:38 Privát üzenet
Ypszilon1980 nevű felhasználó válasza:

Fizikoterapeuta nem kérhet más kezelést, ő csak elvégzi amit az orvosod kér. A kezelés módját, fajtáját felülbírálhatja, mert sokszor az orvos nem tudja milyen kezelés kell. Ha teljesen más régiót ír a doki, akkor vissza kell menni és kijavíttatni vele, vagy megkérdezni, hogy ez direkt van így vagy csak elírta, vagy kókler.

A válasz 57%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 73%-ban hasznos válaszokat ad.
# 3/6Időpont jan. 12. 12:52 Privát üzenet
A kérdező kommentje:

Egy diagnozis volt a beutalón, de annak a tünetei nállam nem állnak fent.

Ami diagnózist felállított, az orvos, az nem okoz térdfájdalmat, de térd duzanatot sem. Nem értem ezt az egészet. Honnan szedte a diagnózist? Mintha nem is az én beutalóm lenne.

Semmi nem passzol. De a térdem egyre rosszabb, és a duzzanat is nagyobb lett.

# 4/6Időpont jan. 13. 03:23 Privát üzenet
Menjél vissza rosszabb esetben hozzá, jobb esetben egy másik orvoshoz.

# 5/6Időpont jan. 13. 10:30 Privát üzenet
Ypszilon1980 nevű felhasználó válasza:

Akkor ott valami nem stimmel. Menj vissza hozzá.

A válaszíró 73%-ban hasznos válaszokat ad.
# 6/6Időpont jan. 13. 11:32 Privát üzenet

Értesítsünk róla, ha új válasz érkezik? Válasz küldése

Kapcsolódó kérdések
Hogy működik a tüdőszűrés napjainkban? Munkához kell, szükség van orvosi beutalóra vagy csak odamegyek a szűrőállomásra és megcsinálják?
Voltam bőrgyógyásznál és elküldött beutalóra a kórházba kötelező menni?
Debrecenben hová kell menni mellkas röntgent csináltatni? A háziorvos nem írt semmit a beutalóra. Akkor ezek szerint bárhová mehetek ahol csinálnak?
Vérvételre küldött a háziorvosom, és nem olyan lapot kaptam beutalóra, ahol számomra is kiderül, hogy miket akarnak megtudni a véremből, hanem csak számkódokat. Mi lehet a...
Elküldött a háziorvosom a Kékgolyó utcába egy kis szemölccsel! Azt írta a beutalóra: "Melanoma". Most mit csináljak? Vidéken lakom, nekem oda bemenni 3000. - Ft, (vissza is)...
Szeretnek befekudni 3hetre a csipom gerincem miatt gyogyfurdos intezmenybe. A rematologus irt par dolgot a beutalora, utana a haziorvos is. Mi a teendom ezutan?

Kérdések az Egészség rovatbólKérdések az Egészségügyi ellátások rovatból

Minden jog fenntartva © 2019, www.gyakorikerdesek.hu | GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | WebMinute Kft. | Kapcsolat: info (kukac) gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!