Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Ha kórházban voltam, akkor a...

Ha kórházban voltam, akkor a leletet látja a háziorvosom, vagy csak, ha elviszem neki?

Figyelt kérdés
Mert nem tiszta, gondolom "eltitkolni" nem lehet, bár nincs egy egységes rendszer ilyenekre.
2019. jan. 14. 15:33
 1/10 anonim ***** válasza:
Most már elviekben minden leletet feltöltenek egy közös rendszerbe. Múltkor háziorvosom két kattintással megnézte egy teljesen más intézményben készült vérvételemet. Van amúgy rá lehetőség, hogy korlátozd, mit lássanak, bár ügyfélkapu nélkül nem tudom, hogy működik a nyilatkozás. Ügyfélkapun keresztül elég egyszerű, két kattintás az egész, és le lehet tiltani, hogy kezelő-, házi-, vagy szakorvos láthassa a dokumentumaidat, illetve talán a vénytörténetet is be lehet állítani. Olyat is hallottam, hogy ez se ad 100 % biztonságot, hogy tényleg ne lássák, mert sürgős esetben szükség lehet rá, bár nekem nem életszerű, hogy haldoklik a beteg, ők meg böngészgetnek közben a neten a leletek között, szóval nem tudom, hogy ebből mi igaz.
2019. jan. 14. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

Ügyfélkaput pont ezért csináltam pár éve és mindent letiltottam... Bár nem tudom, hogy azt látják-e.


Ott csak a tb kezelések, plusz a kiváltott gyógyszerek, táppénz van...


Én azt hittem, hogy a betegnaplómat, leleteimet és láthatom ott...


Fogalmam nibcs egyébként... Hogy én nem adtam oda nekik a leletet az biztos, de attól tartok hozzáfér...


Igen, aszem vészhelyzetben megnézheti...



Nekem amúgy ez az ügyfélkapus dolog se tiszta... Csak azt láttam, hogy csalnak a betegségek elszámolásával...

2019. jan. 14. 16:54
 3/10 anonim ***** válasza:
Azt én is láttam. :) minden sztk-s fogászaton állítólag volt fogkőleszedésem is. Szűrővizsgálaton életmód tanácsadás, meg ilyenek. Mondjuk én nem sajnálom az eü-től, így is hiányuk van, sztem.
2019. jan. 14. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Jó, hogy mondtad, most beléptem és nem voltak az adatok letiltva, se a háziorvosnál,se a kezelőorvososnál...


Pedig biztos, hogy megcsináltam.

2019. jan. 14. 17:07
 5/10 A kérdező kommentje:
Hát nekem ezek szerint nincs épp fogam, csináltattam a fogorvosnál egy koronát, ahányszor odamentem miatta, elszámolt kettő fogtömést, meg pár érzéstelenítést...
2019. jan. 14. 17:17
 6/10 anonim ***** válasza:

"Én azt hittem, hogy a betegnaplómat, leleteimet és láthatom ott..."


Miért ne láthatnád??? Ki hibája ha béna vagy hozzá? Én látom az enyémet, nem kell hozzá Phd.

2019. jan. 14. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Amúgy mi lehet olyan titkos, hogy az orvosok előtt is titkolni kell??? Én magasról teszek rá, de a bizalom játszik főleg a háziorvosnál, nem a sunnyogás!
2019. jan. 14. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Itt válaszolok kérdező a privát kérdésedre; a betegdokumentumok alatt láthatod a leleteidet.
2019. jan. 14. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Amúgy az EESZT rendszerben nézed, kérdező?
2019. jan. 14. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
#3, jaja amennyi fogkövet rólam is leszedtek, már egy cseppkőmúzeumot lehetne belőle nyitni :D
2019. jan. 16. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!