Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Igaz hogy a vércukor mérés...

Igaz hogy a vércukor mérés ujjbol fájdalmasabb mint az inzulin beadás?

Figyelt kérdés
Több betegtől hallottam ezt, igaz lehet?
2019. jan. 17. 20:15
 1/4 anonim ***** válasza:
Csak ha (helytelen módon) az ujjbegy hegyét szúrják. Mivel az érzőideg végződések ott vannak, ezért mindig az ujjperc oldalát kell szúrni. Kérdésedre válaszolva: nem, ha jól csinálják nem fájdalmasabb. (Terhességi diabetesem volt és naponta összesen 9x szúrtam magam 3 hónapig, ebből 3x inzulint adtam a combomba, 6x pedig az ujjaimat szúrtam úgyhogy tapasztalat.)
2019. jan. 17. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
1. Akkor az inzulin beadás a fájdalmasabb?
2019. jan. 17. 20:40
 3/4 anonim ***** válasza:
Nem igazán fájdalmas egyik sem persze kellemetlen. Szúrtak már úgy ujjamat hogy azt hittem kikaparom az illető szemét annyira fájt mert ahogy az első írta érző ideget talált. De mindig kellemetlenebb ha más csinálja. Magamnak nem volt vészes sosem. Az inzulin beadás meg hát....biztos kaptál már szurit emlékezz vissza rá és szurd meg az ujjad hogy melyik a rosszabb. De szerintem az ujj szúrása fájdalmasabb.
2019. jan. 17. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Nem mondanám fájdalmasabbnak az inzulin beadást sem, illetve a comb elülső felületére adtam és ott is el lehet találni érzőideget, de akkor már tudod hogy legközelebb kicsit errébb-arrébb adod. Ki lehet tapasztalni.
2019. jan. 17. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!