Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Mit tegyek a (szinte) állandóa...

Mit tegyek a (szinte) állandóan magas vércukorszint ellen?

Figyelt kérdés
Kb. 2-3 hete 20 mmol/l körüli a vércukorszintem,a mérő szerint 14,9 mmmol/l az átlagos vércukor érték,még így is,hogy volt néhány 4 mmol/l alatti vércukrom is. Evls után mindig nagyon felmegy,bármennyit is mérek. Inzulinpumpát használok,a bázist megemeltem 50%-kal,3-4 egységgel többet adok be,mint amennyit eddig,és így is ilyenek a cukraim. Mit tehetnék ez ellen? A szüleimnek nem merek szólni,mert azt hinnék,hogy azért van,mert nem tartom a diétát és le lennék cseszve.. 16/L

2018. márc. 23. 21:13
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Menj el az orvosodhoz, és mondd el neki a dolgot.

Te is tudod, hogy kezelni kell ezt a helyzetet.

2018. márc. 23. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Nezd, ha tartod a diétát és ennek ellenére ilyenek a vércukor értékeid, mindenképpen orvoshoz kellene menned. Amúgy nem jársz kontrollra? Van naplód, amibe beírod a mert ertékeket? Mert a doki az alapján könnyebben eldönti, hogy elég változtatni az inzulinadagon, vagy "be kell feküdni" a kórhazba 1- 2 hetre, míg "beállítják a cukrodat".
2018. márc. 23. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Igen,járok kontrollra,ez 3 havonta szokott lenni;és az értékeket is vezetem (a beadott inzulin mennyiségével együtt).
2018. márc. 23. 21:47
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Akkor pedig hívd fel az orvost mondd el mi a probléma. Biztosan nem fogja azt mondani, hogy jó lesz ez így a következő kontrollig.
2018. márc. 23. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Milyen inzulint használsz? Mióta?

Nálam pl a legelső inzulinnál (Humulin R, másik N ) volt hogy egyszerűen 1 èv utàn már nem hatott. Hiába ettem kevesebbet, adtam be többet, nem hasznàlt. Lehet nàlad is ez van.

21/L

2018. márc. 31. 05:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!