Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Kézremegéssel hova menjek?

Kézremegéssel hova menjek?

Figyelt kérdés

23 éves vagyok és már elég régóta küzdök sokszor elég durva kézremegéssel. Alapvetően nem nagyon zavarna, mert azon kívül, hogy idegbetegnek néznek sokszor, nem hátrálna semmiben, viszont kisgyerekkorom óta zenélek (hegedülök, brácsázom) és a fellépéseknél mikor izgulok, akkor ez nagyon durván kijön.

Elmentem háziorvoshoz ezügyben és hát hülye voltam, mert pont előtte sikerült meginnom egy kávét (nem gyakran szoktam kávézni, általában csak vizsgaidőszakban vagy húzósabb időszakokban, de sajnos akkor muszáj volt, mert marha álmos voltam), aztán mikor odaértem az orvoshoz megmutattam neki a kézremegésem. El is mondtam neki, hogy általában akkor szokott a legdurvább lenni a helyzet amikor izgulok, túl sok kávét iszom vagy éhes vagyok stb. de alapvetően nyugalmi helyzetben amikor abszolút nincs rajtam semmi stressz, nincs bennem kávé, nem vagyok éhes, akkor is jobban remeg, mint az természetes lenne.

Miközben én ezeket elmondtam, végig úgy nézett rám, mint egy hipochonderre, aztán megkérdezte, ittam-e ma már kávét, mondtam, hogy igen, erre mondta, hogy hát akkor valószínűleg azért remeg, aztán kérdezte, hogy szoktam e valamit szívni, szedni ilyesmi, mondtam neki, hogy füvet néha és arra azt mondta, hogy "hát az szokott ilyeneket csinálni" (pedig tudtommal fejlettebb országokban sok parkinson-kóros beteget már ezzel kezelnek, arról nem beszélve, hogy a kézremegési probléma már jóval azelőtt kezdődött, minthogy én elszívtam az első füvescigimet) és azt a magyarázatot kaptam, hogy ezekben a szituációkban teljesen természetes, hogy remeg a kezem, úgyhogy nem látja értelmét, hogy komolyabb vizsgálatokra küldjön, viszont mondta, hogy keressek fel egy pszichológust és az majd segít.. hát az a helyzet, hogy én pont ezelőtt egy évig jártam rendszeresen pszichológushoz és nem mondom, hogy az életvitelemen nem segített baromi sokat, de a kézremegésemet nem szüntette meg.... én elhiszem, hogy a stressz okoz kézremegést, de utána ha a stressz meg van szüntetve és továbbra is remeg a kéz, akkor nem lehet, hogy valami kárt okozott a stressz ami nem gyógyul meg csak úgy magától?


Sokszor elgondolkodom rajta, hogy tényleg hipochonder lennék? De nem b*sszameg, hát volt olyan fellépésem is amikor nem tudtam végigjátszani a darabot mert annyira remegett a kezem, hogy nem tudtam a vonót se megtartani a kezemben.. meg tényleg sokszor teljesen nyugalmi állapotban is és mondjuk akarok csinálni pl. egy szelfit akárhol, akkor egy kézzel már nem megy, mert nem tudom úgy megtartani a telefont, hogy ne remegjen.



2019. jan. 27. 12:20
 1/4 A kérdező kommentje:
arra gondoltam, hogy talán magánúton kéne valami megoldást keresni, csak nem tudom milyen orvoshoz lehet menni ilyen panasszal, vagy igazából hogyan is működik ez, nemnagyon jártam még magánorvosnál.
2019. jan. 27. 12:22
 2/4 anonim ***** válasza:
Nem kell magánúton. Menj a háziorvoshoz, add elő a panaszod és ő beutal neurológushoz.
2019. jan. 27. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
72%
Valóban neurológushoz kell beutalót kérni. Első körben kezdj el magnéziumot szedni.
2019. jan. 27. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
86%
Menj vissza dokihoz, de ne igyál előtte se kávét se semmit, ami kézremegést szokott kiváltani/fokozni, és kérd meg szépen, hogy ha tud erre megoldást, akkor legyen már szíves beutalni valahova. Mondd el a zenélés közbeni tapasztalataidat is.
2019. jan. 27. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!