Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Baleseti táppénz napi térítési...

Eruthalion kérdése:

Baleseti táppénz napi térítési díjameghaladhatja a táppénzmaximumot?

Figyelt kérdés
Üzemi baleset miatt táppénzen vagyok. A bruttó átlagjövwedelmem alapján a napi térítési díj sokkal több, mint a táppénzmaximum. Ilyenkor is az átlagjövedelmem 100%-a után kell kapnom a táppénzt, vagy bekorlátozz aa térítést a rendes táppénz maximumára megadott mintegy 9200 ft?

#baleseti táppénz #napi térítési díj
2019. jan. 29. 10:52
 1/5 Napsi2019 ***** válasza:
100%
Megkérdeztem apámat, azt mondta, hogy a baleseti táppénz az átlagfizetésed 100%-a kell legyen, nincs korlátja, mint a normál táppénznek.
2019. jan. 29. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Köszi, ez jó hír.
2019. jan. 30. 00:33
 3/5 anonim ***** válasza:
Megkérdezhetem mennyi volt végül? Több pénzt kaptál mint a szokásos fizetésed?
2023. febr. 9. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Igen, végül kiderült, hogy a napi térítési díjat úgy számolják, hogy a legutóbbi 180 nap átlag jövedelmét elosztják 30-al. Minden, adózott jövedelem, pl prémium, műszakpótlék, teljesítmény ödztönző, stb bele számított, amit abban a munkaviszonylatban szereztem, a táppénzt leszámítva. Mivel voltam korábban táppénzen, így szt a hetet nem vették figyelembe, csak a munkával töltött időszakot.


És lényegesen több is lett az összeg, mint az addigi keresetem, mivel a térítési díj minden naptári napra érvényes, és nem vontak belőle valamelyik járulékot sem.

2023. febr. 15. 03:46
 5/5 anonim ***** válasza:
Köszi szépen!
2023. febr. 15. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!