Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » 25 éves férfiként milyen...

25 éves férfiként milyen szűrővizsgálatokon érdemes részt venni, ha tünetmentes vagyok?

Figyelt kérdés
Jelenleg csak magánfogorvoshoz és nemibeteg szűrésre járok, mert láttam, hogy a fogaimba kell tömés és mert aktív szexuális életet élek. De honnan tudhatom, hogy nincs mondjuk akármilyen rákom? A létező összes szűrővizsgálatot be kellene iktatnom az életembe már most, hogy tutira mehessek?
2019. febr. 15. 07:26
 1/10 anonim ***** válasza:

Érdemes még urológiára 2 évente egyszer, illetve évente teljes labor. A vérnyomásod, pulzusod is mérheted. Munka miatt gyanítom tüdőszűrőre jársz évente. Illetve bőrgyógyászhoz is érdemes, inkább azt is maszekba.

Minden elismerésem! Ritkán látok ilyen egészségtudatos fiatalt! Csak így tovább :)

Üdv: egy ápoló

2019. febr. 15. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Aztán ki fogja beutalni? Szerintem körberöhögik azt, aki "csak úgy" menne megelőző vizsgálatokra. Sajna ez van. Arról nem is beszélve, hogy mire a sor végére érsz (mármint a vizsgálatok sorára), már kezdheted újra, sőt lehet, már előbb.
2019. febr. 15. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Egyedül a laborba kell beutalo, meg a tüdőszűrőre. De tüdőszűrőre kötelező évente eljárni, szóval nem értem mi a baj...
2019. febr. 15. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Csak egyszer voltam 6 éve tüdőszűrésen, amikor diákmunkáztam nyáron. Idén fejezem be a mesterképzést, előtte alapképzésre jártam, és mivel nem dolgoztam, így nem volt kötelező tüdőszűrésem még. Kérek jövő héten beutalót háziorvostól "ellenőrzés" jelleggel.
2019. febr. 16. 10:32
 5/10 A kérdező kommentje:

Amúgy nagyon szépen köszönöm a választ. Kicsit izgulok, hogy ezeket (bőrgyógyászat, tüdőszűrés) elmulasztottam eddig, de bízom benne, hogy "jobb később, mint soha" alapon még akkor is időben vagyok, ha ezeket elintézem 1 hónapon belül.


Egyébként rendszeresen sportolok, változatosan étkezem és igyekszem odafigyelni magamra, fogorvosi konttollra is félévente járok, nemibeteg szűrésre is, évente kétszer vagyok kb beteg az influenzaszezonban.

2019. febr. 16. 10:36
 6/10 A kérdező kommentje:
Kontrollra*
2019. febr. 16. 10:36
 7/10 anonim ***** válasza:
Nyugi, azért annyira nem kell sietned. A tüdőszűrőt csináltasd meg, mert munkahelyre ha mész majd, úgyis kérnek 1 éven belüli tüdőszűrő eredményt, utána pedig évente újat. Bőrgyógyászhoz most menj el, utána elég akkor, ha leégtél nyáron, új anyajegyed nő, ami viszket, vagy ha változás állt be valamelyik anyajegynél. (Pl változik az alakja, megnőtt stb...)
2019. febr. 18. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Ja, és 3-as, elég szomorú, ha körberöhögnek valakit azért, mert egészségtudatos. Könnyebb megelőzni a bajt, mint kezelni.
2019. febr. 18. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Nem ezért röhögik körbe, hanem mert ma Mo-on naivan azt gondolja, hogy majd mindenféle komplex megelőző vizsgálatokra beutalnak csak úgy valakit, hogy nincs panasza.
2019. febr. 18. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Jaa, így már értelek. Attól függetlenül szomorú, még így is...
2019. febr. 18. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!