Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Hogyan juttassam magam kórházb...

Hogyan juttassam magam kórházba pár napra? (Ne ítélkezz, előbb olvass) 20F

Figyelt kérdés

Szóval nagyon szar helyzetben vagyok itthon és egyszerűen nem bírom tovább ami itt megy. Folyamatos veszekedés 0-24ben, anyám szó szerint gyűlöl, napi 4-5 órákat tudok aludni és egyre többször fáj már valamim. Éjjel nappal stresszben vagyok éjszaka már rémálmaim vannak, kissé antiszociális lettem mivel a barátaimat már mind elüldözték a szüleim így hozzájuk se tudok menni. Sokszor gondoltam már az öngyilkosságra, de nem tenném meg. Vannak terveim céljaim amiket véghez fogok vinni, de nehezen bírom már ki június végéig, mire eltudok költözni itthonról.

Mostanában egyre többször fáj a mellkasom és a hátam (ugyan azon a helyen).

Ha ezzel a fájdalom érzéssel, hányingerrel, fejfájással(mind 3 adott most) mentőt hívok bevisznek? Mert úgy tudom az Emergency Service jön ki felénk nem a mentő.


Jó lenne a hétvégét távol tölteni ettől a bolondokházától ami itthon van, mert úgy érzem megfogok bolondulni. Egyre agresszívabb vagyok, legapróbb dolgokon is felkúrom magam. Mivel tanulok pénzem nincs, hogy elmenjek egy szállodába.



2019. febr. 15. 20:52
 1/6 anonim ***** válasza:

Gyerekes a gondolkodasod ahhoz kepest hogy 20 eves vagy es a szar korulmenyeid ellenere.

De kerdesedre valaszolva, bevisznek ha nagyon nyomos az indok de az is lehet hogy otthol adnak infuziot (nekem is volt mar hasonlo es itthol megkaptam es mentek is) de ha bevisznek ugyis kivizsgalnak es ha nem talalnak semmit akkor hazakuldenek vagy max par orat megfigyelnek. Amugy ha hazamesz ugyanugy szar lesz a helyzet, semmi ertelme nincs ennek a par korhazi napnak. Ha van modod szerezz munkat es pattanj meg vagy mas rokonhoz, nagyszulo unokatesok, baratok? Mas kiutad nincs

2019. febr. 15. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

A mentő ha bevisz (az sem biztos ám, ha nincs komoly gond, a szimulálás nagyon hamar kiderül) az ügyeletes kórházba, de ott csak akkor kerülsz fel fekvőbetegnek, ha találnak nyomós okot. A panaszaid alapján haza fognak küldeni és javasolják, hogy járóbeteg ellátáson vizsgáltasd ki magad.

Neked inkább lelki segítség kéne, vannak ilyen ingyen hívható lelkisegély vonalak, első körben ott kérj tanácsot. Sajnálom, hogy ilyen a családod, biztos mindenki segítségre szorul. Az ordibálás, veszekedés sehova nem vezet.

2019. febr. 15. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Nincs sajnos senki akinél pár napra meghúzhatnám magam. Család 90%-val nincs kapcsolat, anyámnak van egy húga de kiskorom óta nem beszélnek egymással, apámnak van egy bátyja és nővére de szintén nincs kapcsolat évi 1 látogatás max mivel apám meg elég durván iszik. Munkát nem tudok vállalni mivel tanulok még azért írtam, hogy június végén tudok leghamarabb elköltözni.

Lelkileg valóban nagyon szarul vagyok bár érthető. Úgy 10-11 éves koromig nem is volt semmi komoly gond, bár apám már akkor is ivott. Előfordultak veszekedések de nem foglalkoztam vele. Most naponta 2-3 alkalommal vágja anyám a fejemhez hogy dögöljek meg, rohadjak meg stb stb elég válogatott szókincse van az átkok terén :D

Vannak napok mikor éppen kijövünk és nincs semmi gond, de másnap már megint öljük egymást. Részéről néha már fizikailag is. Volt mikor leöntött vízzel, térden rúgott, pofán vágott fizikailag sokkal erősebb és magasabb is vagyok nála de egy nőt mégsem ütnék meg. Egyre hosszabbnak érzem a napokat, heteket sehova nem telik már az idő úgy érzem soha nem jön el a június.


Az elég szomorú ha nem tartanak bent, jó lett volna ha csak kis időre is de kikapcsolni és elfelejteni kicsit ami itthon van. Nem voltam még kórházban csak járóbetegként mikor a kezem eltörtem, azt hittem hétvégén senkit nem engednek ki :(

2019. febr. 15. 21:16
 4/6 anonim ***** válasza:

bármit is tanulsz, keress munkát, és estin folytatod.

ebből a helyzetből ki kell szabadulnod, mert rámész, és akkor te is ilyen ember leszel.


ha otthonmaradsz, akkor az életed is szar, nem tudsz tanulni, enni, aludni..ez így nem élet..


a stressz a legbiztosabb gyilkos..ilyen fiatalon semmi nincs elveszve, változtass. Motyód összeszeded, oszt tipli. Keres egy akármilyen segédmunkát építkezésen, vagy áruházban, és egy csendes albérletet egy segítségre szoruló idősebb néninél...


menekülj, míg nem késő. Tanulni ráérsz később is.

2019. febr. 15. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Ha csak néhány nap pihit szeretnél próbálj esetleg barátoknál aludni. Ha ez nem opció, akkor lehet, hogy van egy coachsurfing-es a közeledben, hátha sikerül vele beszélni, jogi ott tölthess 1-2 napot. Sok sikert!
2019. febr. 15. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
Agyrázkodással "gyanuval" bent tartanak ha erdekel. Az utcán ess el és egy ideig ne mozdulj meg, csukd be a szemed, kihivjak a mentot a jarokelok es agyrazkodassal lehet bent tartanak. Nekem tenykeg volt agyrazkodasom mondjuk biciklivel taknyoltam el és 3m ert repultem, 5-6percig nem reagaltam.
2019. márc. 17. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!