Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Hogyan juttassam anyámék...

Hogyan juttassam anyámék tudatára, hogy ez bőven elég?

Figyelt kérdés

Azt mondják túl sovány vagyok(marhára nem,170cm 55 kg, azért mondják csak mert nem jön meg, és amikor 60 körül voltam akkor ezzel nen volt baj) és folyton etetnek, de több nem fér belém.

Reggel mindig megiszok egy tejeskávét, mert enni túl korán van nekem, de üres hassal sem akarok elindulni,ez a minimális kávén kívül max2dl tej és egy kiskanál méz.

A suliban megeszek egy szendvicset (iszonyú ritkán valami péksütit ha rám eröltetik) és egy gyümölcsöt vagy jóreggelt kekszet, vagy egy csokit(max túró rudi nagyságú),amit éppen elvárnak.

Otthon eszek ebédet, amit főznek épp, vacsorára meg szintén szendvics, esetleg zabkása, néha ha nagyon erőszakosak, és hiába sírok hogy én azt meg nem eszem egy szelet pizza, esetleg melegszendvics, virsli, tojásrántotta. De ezek nagyon ritkán, ragaszkodom a szemdvicshez.

Na most ők erre azt mondják kevés. El akarnak még egy szendvicset vitetni velem az iskolába, de mégis... mi vagyok én, disznó??



2014. szept. 30. 17:00
 1/8 A kérdező kommentje:
kihagytam hogy 16 éves lány vagyok, nem sportolok, csak az iskolában. (időm se nagyon lenne rá, max hétvégén, akkor mindig kirándulunk az egyik nap, vagy biciklizunk, vagy csak a városban sétálgatunk)
2014. szept. 30. 17:04
 2/8 anonim ***** válasza:
Hát ez tényleg nem túl sok.
2014. szept. 30. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Legalább 60 kilónak kellene lenned a magasságodhoz. És nem jóreggelt kekszet kellene enned, hanem a kakaó mellé kiflit, vagy hasonlót. Akkor elég délelőtt az egy szendvics, de délben és este rendes kaját kellene enned. Napközben ehetsz még gyümölcsöt.

Amit a szüleid vacsorára adnak, azt kellene enned a zabkása, vagy szendvics helyett.

Ne étkezz ilyen egyoldalúan.

Ha nem jön meg a mensid, akkor már komoly probléma van a szervezetedben. Orvoshoz kellene vele menned, mielőtt nagyobb lesz a baj.

2014. szept. 30. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
A kiflit kakaóval hova gondoltad? a keksz helyett? (amúgy azt szoktam legritkábban vinni, csak ma pont hozott anya haza mert kapott valakitől és holnap tuti azt eszem..:/) orvosnál pszichológusnál voltunk mert 70 kilórórl olyan 45 köré estem, és akkor híztam utána 60 környékére, akkor megint megjött, de úgy nagyon nem tetszettem magamnak, szóval visszaakartam menni 57-58ra, de 55 lett belőle
2014. szept. 30. 17:23
 5/8 anonim ***** válasza:
"néha ha nagyon erőszakosak, és hiába sírok hogy én azt meg nem eszem" Mégis miért? Mi van, ha megeszed? Jóllaksz? Hízol? Bűntudatod lesz? Vagy mi? Az, hogy ne férjen beléd, az lehetetlen. Ez a kajamennyiség nagyon-nagyon kevés. Nagyon úgy tűnsz, mintha evészavaros lennél. Ha nem jön meg, ott már nagy bajok vannak, el kell kezdened normálisan táplálkozni.
2014. szept. 30. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 Julie S ***** válasza:
Nem a kilóid miatt nem jön meg, hanem azért, mert nem eszel elegendő tápláló ételt. Nekem 173 cm mellé 58 kilóval vígan rendben volt a ciklusom, sőt teherbe is estem simán. De én paleózom és eszem rendesen húst, tojást, zöldséget, gyümölcsöt. (Ráadásul nem is keveset! Néha degeszre is eszem magam. Akkor én disznó vagyok? :D) 30/N
2014. szept. 30. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
0%
Én napi 2 zsemlét eszem kb, Néha még valami apróságot, de ennyi egy napon. Engem is sokszor tuszkolnak otthon, de egyszerűen elutasítom.
2014. okt. 1. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Ja, hogy anorexiás voltál? Aha, érthető, hogy nem akarják, hogy megint gebe legyél.


Féltenek, de ha lenne eszük, tömés helyett inkább pszichomókushoz vinnének.


Amúgy egy nőgyógyászati/hormonvizsgálat is jó lenne, mert valami oka (például az, hogy az anorexiáddal szétbsztad a peteérésed, stb.) van, hogy nem menstruálsz!

2014. okt. 2. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!