Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Miért félek a vérvételtől?...

Miért félek a vérvételtől? Hogyan kezelhető? Milyen segédmódok vannak a túlélésre?

Figyelt kérdés

17 éves vagyok, fiú és a jogsi miatt kell vérvételre mennem. Életemben most fogok először menni. Annyit tudok, hogy egy sima oltástól is elájulhatok és mindannyiszor amikor kaptam, álltam és szédültem, előtte pedig kapkodtam a levegőt és szédültem, hányingerem volt és leizzadtam. Következtetés képen nem tudok másból kiindulni. A legrosszabb ami lehet, hogy ott helyben meghalok. Rosszul leszek az egészségügyi tanórákon, örökké kerültem eddig az ilyen filmeket, híradókat, témákat. Ez már jóval túl mutat a félelmeken. Ez már egy pánikbetegség, mert most is menekülnék előle, de mivel szeretnék jogsit ezért muszáj lesz. Tudom, hogy nem kéne ideges és feszült lenne miatta, de rosszul vagyok most is, hogy rá gondolok, és amiket a videókban láttam. Meg hogy mennyit vesznek le!


Milyen gyógymódok vannak erre? Hogyan csillapítható az elájulás lehetősége? Kitől kérhetnék segítséget?



2019. febr. 27. 16:00
 1/8 anonim ***** válasza:
79%
Nem nézel oda amikor csinálják, s közben teljesen másra gondolsz. Így túlélhető.
2019. febr. 27. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a gyors választ! Az a baj, hogy ezt az oltásnál is megtettem, nem néztem oda, sőt teljesen ellentétes irányba néztem és eltereltem a figyelmem valami mással. Csak, hogy mivel? Mert a matekszámítási képletekre való emlékezést próbáltam és pont amikor belém szúrta akkor akadtam meg a képlettel is.

Esetleg milyen témára gondoljak? Amin jobban el tudok merengeni...

2019. febr. 27. 16:10
 3/8 anonim válasza:
100%

Valószínűleg lesz bent orvosi ágy is, kérd meg, hogy amíg leveszik a vért, addig hadd feküdj rajta. Emellett pedig igyál hideg, hűtött vizet előtte, az nyugtatja a gyomrot.

Én sem bírom a vérvételt, de nekem ezek mindig megoldották a problémámat.


18/L

2019. febr. 27. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Én is ilyen vagyok sajnos. Vérvételnél és oltásnál ugyanez a helyzet.

Pedig voltam már párszor mindegyiken.

Hiába nem nézek oda, vagy megpróbálok beszélgetni azzal, aki veszi a vért, hogy eltereljem a gondolataimat, ha nem bent leszek rosszul, akkor amint kiértem a szobából, le kell ülnöm, különben összeesek.

Én meg szoktam kérni a vért vevő nővérkét, hogy hagy feküdjek le a vizsgáló asztalra a vérvétel alatt, mert mindig rosszul leszek. Persze csak ha látom, hogy van ágy.

Illetve mindig viszek magammal egy kis csokit, akár a kis Sport szeletet és valamilyen üdítőt, és amikor a vizsgálóból kimegyek, vagy 5 percre leülök, próbálom jól venni a levegőt és megeszem a csokit és iszok az üdítőből. Most hogy ilyen jó idő van, lehet ha kint (is) leülsz egy padra kicsit, az is jót fog tenni.

Ez sajnos ilyen pszichés dolog, évek óta próbálok praktikákat kipróbálni, nekem pl ez a cukorbevitel bejött.

2019. febr. 27. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
19%

Gyerekek ha már ez sem megy mit fogtok csinálni ha komolyabb orvosi beavatkozásra lesz szükségetek? Bocsi de ez egy hiszti és ciki is. Próbálj arra gondolni, hogy mennyire banális dologtól félsz. Egy mini tű pár pillanatra a bőröd alá kerül. Semmi nem indokolja a rosszullétet meg az ájulást. Ezeket sajnos magadnak csinálod. Nekem 3 nagyműtétem volt. Jó sok minden lógott ki belőlem hetekig, meg érzédtelrnítés nélkül varrták össze a lyukskat ahonnan csöveket húztak ki belőlem. Egyszer sem ájultam el. Nem elbújni kell, hanem menj oda egy alkalommal mikor tőled nem vesznek vért és nézd meg hogy csinálják. Fiúként ráadásul, ilyen hisztit csapni. A nővérnek nyugodtan meg lehet mondani, hogy ájulós vagy. Látott már ilyet. Vigyél szőlőcukrot meg vizet magaddal smit utána meg tudsz enni és ne lovald bele magad az egészbe..

Mondogasd magadba, hogy ez egy semmiség és 2 pillanat az egész aztán túlvagy rajta. Azon gondolkozz mit fogsz utána csinálni. Ennyi

2019. márc. 2. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
18%
Lepontozhatsz nyugodtan végülis csak 5 tippet adtam hogy küzd le. Nekem teljesen mindegy nem én vagyok rosszul egy szúnyogcsípéstől és a lányok sem emgem fognak kiröhögni ha elmeseléled nekik. 😁 Egyébként nagyon kiváncsi lennék az ennyire nyámnyila legények mi a búbánatot fognak csinálni ha egyszer valami valós problémájuk lesz az életben? Azzal hogy fogsz megbírkózni ha a szúnyogcsipésen hisztizel? Ennyire életképtelen hogy lehet valaki? 🙈
2019. márc. 2. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Újra aktuális?


Tegyél az egyik füledbe egy fülest,és hallgass zenét,az eltereli a figyelmed.


Különben meg a félelmeket egyetlen módon lehet legyőzni, ha megteszed azt amitől félsz. Ezek a praktikák segíthetnek benne, de csak akkor, ha te is elszántad magad kellően.

2020. jan. 21. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Nem értem amúgy kedves #5-#6, hogy ez miért lenne gáz, és miért lenne életképtelen, akinek tűfóbiája van.. És azért lettél lepontozva, -mert láttam nem értetted a miértjét- mert nem csak tanácsot adtál, hanem feleslegesen véleményt nyilvánítottál és rosszindulatúan beszólogattál, holott nem erre volt kíváncsi a kérdező. Attól még, hogy neked nincsen semmi bajod a tűktől és a vértől, ez egy valós fóbia, ami rosszulléttel, szorongással és félelemmel jár. Fejezzük már be azt, hogy semmibe vesszük mások fóbiáit csak azért, mert te éppen nem félsz tőle.. A lányok pedig nem fogják kinevetni, mert valószínűleg beléjük több empátia fog szorulni, mint beléd.
2021. júl. 13. 06:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!