Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Milyen a lézeres visszérműtét?

Hviolka kérdése:

Milyen a lézeres visszérműtét?

Figyelt kérdés

Férjem lézeres visszérműtétre szánta el magát. Fura, de nem találok véleményeket a neten. Kérem írjon, akinek az elmúlt egy-két évben volt.

Fáj? Tényleg kimentél utána a saját lábadon? Kellett utána vérhigító injekció?


Olyanok írjanak akiknek nem pici hajszálerük volt, hanem tényleg durva, kitüremkedő visszér. Köszi!



#visszérműtét #lézeres visszérműtét vélemények
2019. márc. 8. 22:32
 1/4 anonim ***** válasza:

Nekem nem volt ilyen kezelésem (sajnos lesz a jövőben szerintem), de Sebészet kurzuson hallottam róla tapasztalatokat az egyetemen. A beavatkozás után kapni szoktak a betegek egy kompressziós harisnyát és saját lábukon távoznak. Vezetni nem ajánlott, úszni nem szabad utána 1-2 hétig, amíg a harisnyát kell viselni. Előfordul, hogy a kezelés alatt égett szagot érez vagy a szájában érzi a páciens, de az érzéstelenítő injekción kívül nem szokott fájdalommal járni. Maximum kellemetlen. A kezelés után pár nappal feszülést, enyhe fájdalmat fog érezni a kezelt lábán. Sima fájdalomcsillapító segíteni fog rajta. De gondolom, nem meglepő, hogy begyullad az ember lába, ha egyszer előtte konkrétan megsütötték egy vénáját.

Ha gondolod, el tudom mondani a kezelés pontos folyamatát, de elég rosszul hangzik, mint minden angiográfiás beavatkozás, szóval lehet, hogy jobb nem vizualizálni előre. :D

2019. márc. 9. 01:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Különben itt találsz egy csomó véleményt olyanoktól, akik megcsináltatták. Feltéve, ha tudsz angolul. [link]

Az emberek 77%-a gondolja úgy, hogy érdemes volt megcsináltatni. A maradéknak valószínűleg később ismét kialakult visszeresség.

2019. márc. 9. 01:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Nekem az a fura, hogy tényleg mindenféle gagyi kérdésre van itt válasz, de - én azt gondolom, hogy - egy ilyen gyakori sebészeti beavatkozásról még hogyhogy senki nem írt / élt át tapasztalatokat? - beszúrva egy csodálkozó fejecske...
2019. márc. 9. 12:52
 4/4 Becky30 válasza:

Nekem volt,lézeres visszér műtétem,2 láb egyszerre lágyéktól bokáig.Mindent éreztem,kellemetlen volt,de ki lehet birni.1 órás volt a műtét.Pár óra múlva haza mehettem befáslizott lábakkal.1 hétig rossz volt nagyon fájt.műtét után 1 héttel le vették a kötéseket és kompressziós harisnyát kellett hordanom pár hétig.Doki azt mondta 6

hét a gyógyulási idő.

2019. dec. 17. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!