Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Egy vérvételi papír miért...

Egy vérvételi papír miért elfogadható indok az egész napos hiányzásra? Ott már nem háziorvosi betegállományos papír kéne?

Figyelt kérdés

Van egy kollegám aki nem tudni mi okból de hetente jár vérvételre. Ami azt jelenti hogy heti 1 napoit nem jön egyáltalámn, uis ha vérvétel akkor ő állítólag (ezt mondja) olyan rosszul van utána egész nap hogy nem tud bejönni. Tehát egy sima vérvétel miatt egész nap nem jön.


Papírja cska annyi van amin az van hogy megjelent vérvételen és kész.

Egy ilyen papírfecni amin van egy időbélyező (pl. 8.15h) az mennyiben elegendő egy egész nap igazolására? Mert más papírt soha nem ad le csak ezt.

Javístatok ki de ha valaki olyan rosszul van egy sima vérvételtől hogy még dolgozni se tud menni és egész nap rosszul van (ő mondja...) akkor oda már orvos ügyelet kell. Akkor ott nagy gáz van, de akkor ha orvos és ügyelet akkor betegállomány is van és arról is van papír.


Szóval hogy van az hogy egy vérvétel és egész nap nem jövök papír róla semmi, és ezt hónapok óta heti szinten eljátszom?

És hagyják neki?


2019. márc. 21. 08:13
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
Nem. De ha csak nem te vagy a muhbkaugyis kolléga vagy a főnök, semmi kozod hozza.
2019. márc. 21. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 A kérdező kommentje:

"k, semmi kozod hozza."



Van közöm hozzá szerinted aznap amikor ő nincs ott a munkáját ki végzi el? Mi akik ott vagyunk.


Miért ne lenne közöm hozzá? helyette dolgozom és egy fillér pluszt ezért nem kapok!!


És érdekes módon ha netán én hiányzok betegség miatt az én munkámat soha senki se végzi el, és vár a torony az asztalon..

Nincs közöm hozzá? Hogyne elenne!! Én végzem a munkáját!

2019. márc. 21. 08:19
 3/22 anonim ***** válasza:

Sajnállak, ha azért háborogsz, mert aznap kollegád munkáját

is neked kell elvégezned.

Ugyanakkor irigyellek, mert ha ezt meg tudod csinálni, akkor ha ott van kollegád is, te csak fél napon keresztül dolgozol.

2019. márc. 21. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
Pedig nincs közöd hozza. Majd a személyzetis jelez neki, vagy a főnök, ha gond van. De tudod, simán el tudom képzelni, hogy nem vérvételre jár, hanem valamilyen kezelésre, amiről az illetékesek tudnak, de téged, mint köze nincs hozza kollégát nem avatnak be
2019. márc. 21. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 A kérdező kommentje:

"hogy nem vérvételre jár“


Az lehet de akkor meg HAZUDIK.... erről ennyit. Uis ezt mondja vérvételre megyek. Majd jön egy telefon (már röhög midnenki) hogy itt ülök az orvosnál és olyan rosszul vagyok hogy ma nem megyek. Senki nem hisz neki. Senki.


Én meg megkérdem ha „itt ülök az orvosnál“ (ő mondja) akkor arról papír??

Hol van?


Vagyis HAZUDIK!

2019. márc. 21. 08:29
 6/22 anonim ***** válasza:
Neked hazudik. Megegyszer, majd a főnöke megoldja.
2019. márc. 21. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
Jelezzétek a feletteseteknek, hogy ez így nem állapot, hosszú távon. Igazad van, pofátlanság, amit a kollégád csinál. Ilyenkor szabadságot írnak ki neki? Mert ebben az egy esetben nem szólhat bele senki. De ha ő megkapja ugyanúgy a fizetését, csak éppen kevesebbet dolgozik érte, akkor teljesen jogos hogy kiakadnak azok, akik az ő munkáját is elvégzik, és meg lehet ezt érteni.
2019. márc. 21. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
56%

Utolsó!


Semmi esetben sincs köze hozzá a világon senkinek a főnökén kívül.

2019. márc. 21. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
31%

Nos kérdező ha ahogy írják semmi közöd ahhoz hogy miért hiányzik (valós ok vagy kamu) akkor oké de akkor meg ahhoz sincs közöd ugye hogy a munkáját végezd. (és ez itt már nem neked szól hanem a többieknek)


semmi közöd hozzá oké de akkor heylette egy tollvonást se tegyél. pláne ingyen.

mert semmi közöd hozzá.


egyéb hosszászólókhoz kérdésem: ugyebár így korrekt így tisztességes? Beteg nem beteg nem tartozik senkire csak a főnökre oké, de akkor a munkája se tartozik senkire.


Annyit hiányozzon amennyit akar de senki egy tollvonást se teygen helyette. nem így korrekt?

2019. márc. 21. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:

Oké, senkinek sincs semmi köze hozzá. DE!

-ha táppénre íratja magát erre a napra, az rendben van.

-ha szabadságot vesz ki erre a napra, az is rendben van.


de ha csak úgy puszira elengedik, hogy jójó, ne gyere be, úgyis van néhány droid, aki dolgozik helyette - na, ez szerintem így nem korrekt a többiekkel szemben.


És itt a főnökség tudna rendet tenni.


Vagy ha más irányból nézzük, ilyen alapon akkor mindenkit engedjenek el hetente egy napra, bármilyen okból, amihez senkinek semmi köze. Ha az egyiknek lehet, akkor a másiknak is. Vagy nem?

2019. márc. 21. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!