Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Az nem gond, hogy nincsen...

Az nem gond, hogy nincsen dàtum a hàziorvostól kapott labor beutalómon? El fogjàk fogadni?

Figyelt kérdés

Csak mert eddig úgy emlékeztem, hogy volt rajta dàtum, és megnéztem egy màsik beutalót, anyukàmét, mondjuk az UH-ra szól, de azon van dàtum. Holnap kell mennem, és nem akarnék potyàra beutazni.

Előre is köszönöm!


2019. márc. 24. 21:01
 1/8 anonim ***** válasza:
Annak kellett volna utánanézni, hogy a labortól nem kellett volna-e időpontot kérni (mert vannak helyek, ahol nem lehet csak úgy az "utcáról" megjelenni).
2019. márc. 24. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Ha nincs rajta dátum, az nem a Te hibád! Abba nem köthetnek bele! De ha van rajta naplószám, az tartalmazza a dátumot. Az kilenc jegyű szám. Valahogy úgy kezdődik, hogy 0003, vagy 00003, ebben benne van, hogy március, az ezt követő számjegyek pedig a napot jelentik. A többi csak valami sorszám. Tehát ebből látni fogják a dátumot is.
2019. márc. 24. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Oda kellett volna telefonálni és időpontot kérni. Laborba senki nem szokott csak úgy beesni, pláne, mivel ezren vannak mindig.

Honnan tudod, hogy holnap kell menned, ha nincs rajta dátum? Esetleg azt tudod csinálni, hogy korán reggel odamész és a betegfelvételin kérsz gyorsan egy időpontot, akkor talán sorra kerülsz még aznap.

2019. márc. 24. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Nem mondtam olyat, hogy nincs időpontom.

Van. Akkor lehet, hogy én voltam félreérthetően, bocsi, dàtum alatt arra gondoltam, hogy mikor lett kiàllîtva a beutaló. Mert, ha nincs rajta dàtum, honnan fogjàk tudni,hogy meddig érvényes,mert úgy tudom, hogy mostanság 3 hónapig érvényesek a beutalók.

Köszönöm, màsokdik vàlaszoló, néztem rajta ezt a kódot, forgalmi naplószàm van rajta, de úgy kezdődik, hogy 0022...

2019. márc. 24. 22:11
 5/8 A kérdező kommentje:
Hülye vagyok, akkor ez a kettes az lehet, hogy februárban kaptam, ha jól emlékszem.
2019. márc. 24. 22:13
 6/8 anonim ***** válasza:
Igen, akkor február huszonvalahanyadikán kaphattad a beutalót!
2019. márc. 24. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Köszi, igen!:)
2019. márc. 24. 22:41
 8/8 Ypszilon1980 ***** válasza:

Van ahol a naplószám tartalmazza a dátumot, van ahol nem.

A rendszerbe mindkettőt fel kell vezetni, ha dátum külön nincs rajta, vagyis a kiállítás dátuma nem szerepel rajta, akkor az aznapi dátumot kell beírni.

Egyébként elfogadják dátum nélkül is.

Nálunk az SZTK laborba nem kell időpont, oda kell menni max. fél 7-re reggel és akkor érkezési sorrendben szólítanak.

2019. márc. 24. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!