Weboldalunk cookie-kat használhat, hogy megjegyezze a belépési adatokat, egyedi beállításokat, továbbá statisztikai célokra és hogy a személyes érdeklődéshez igazítsa hirdetéseit. További információ

Főoldal Belépés/Regisztráció Egy véletlen kérdés Facebook

Kategória: Egészség » Egészségügyi ellátások

A kérdés

Protonpumpa-gátló mi okból kell az antibiotikum mellé?

Keress kérdéseket hasonló témákban: protonpumpa, protonpumpagátló, antibiotikum

ápr. 2. 18:18  Privát üzenet  

A válaszok
Miért kellene? Max. ha Helicobacter fertőzést kezelnek, annak a standard protokollja az antibiotikum + PPI.

A válaszíró 83%-ban hasznos válaszokat ad.
# 1/4Időpont ápr. 2. 18:25 Privát üzenet
A kérdező kommentje:

Pontosan arról van szó.

2 antibiotikum + PPI.

De mi az oka, miért kell hozzá?

# 2/4Időpont ápr. 2. 19:21 Privát üzenet
Ypszilon1980 nevű felhasználó válasza:

Megakadályozza a savasságot, refluxot, tulajdonképpen egy savlekötő. Valószínű azért kell AB mellé, hogy a gyógyszer ne legyen savas közegben, illetve ne okozzon gyomorproblémákat. Legalábbis szerintem.

A válaszíró 74%-ban hasznos válaszokat ad.
# 3/4Időpont ápr. 2. 19:55 Privát üzenet
Csökkenti a gyomorsav mennyiségét, így az antibiotikum koncentráció magasabb lesz. (Valamint védi a gyomornyálkahártyát is.)

A válaszíró 83%-ban hasznos válaszokat ad.
# 4/4Időpont ápr. 4. 22:57 Privát üzenet

Értesítsünk róla, ha új válasz érkezik? Válasz küldése

Kapcsolódó kérdések
Torokgyulladásra az orvosom egy Sumamed (500mg) nevű antibiotikumot írt fel. Mikor megláttam, hogy csak 3db tabletta van benne kicsit meglepődtem. Nektek van tapasztalatotok...
2 hét múlva mütnek és én most fejeztem be az antibiotikum szedését lehet ebből valami baj kiürül addig a szervezetből?
Az Aktil Duo meddig tart amíg teljesen kiürül a szervezetből?
Elfelejtettem bevenni az antibiotikumot, mi a tehendő?
Antibiotikum szedése mellett a snüssznek lehet valami külön karos hatása az antibiotikum miatt?
Doxycyclin antibiotikumra hány óra utan lehet alkoholt inni?

Kérdések az Egészség rovatbólKérdések az Egészségügyi ellátások rovatból

Minden jog fenntartva © 2019, www.gyakorikerdesek.hu | GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | WebMinute Kft. | Kapcsolat: info (kukac) gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!