Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Hasplasztika TB-re hogy...

Hasplasztika TB-re hogy működik? Mi a menete?

Figyelt kérdés

Olvastam én már össze-vissza, de nem találtam hivatalos infót, főleg nem aktuálisat. Igazából elindulni nem tudok. Ikerszülés után vagyok, és fogyózok. Eddig 17 kiló ment le, a műtétet nem mostanában tervezem mert hátra van még jópár kiló. Annyit tudok hogy 35 feletti BMI-nek kell lenni a TB által támogatott műtéthez. Viszont kell egy szakorvos, aki az elején ezt leigazolja. És itt akadtam el, mert sehol nem írják hogy milyen szakorvosnak kell legyen. Sebész? Plasztikai sebész? Diabetológus? Ki?

Mivel ikrekkel vagyok itthon, nincs időm arra hogy elbattyogjak feleselgesen bárhová.

Tehát annyit tudok hogy ennek a papírnak meg kell lenni, majd lefogyni, itt ismét egy hivatalos súlymérés, majd tartani a súlyt - ha jól emlékszem- 1 évig. Aztán jöhet a műtét.

A háziorvosom valószínűleg nincs képben ezzel, őt nem tudom megkérdezni a menetéről.

Aki átesett már ilyenen, vagy ismer valakit aki igen, tudna segíteni nekem? Még éppen 35 felett van a BMI-m, nem akarok azért lecsúszni a TB-s megoldásról mert "sokat fogytam" hozzá nem hivatalosan.

Köszönöm aki segíteni tud!



2019. ápr. 19. 08:53
 1/2 anonim ***** válasza:
Én úgy tudom, a terhes kiskönyvben lévő adatot is elfogadják (egyik ismerősöm akarta megcsináltatni, aztán nem lett belőle semmi mást miatt). Szerintem egy tb-s plasztikai sebészeten kérdezd meg.
2019. ápr. 19. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Igen, még arra gondoltam hogy plasztikai sebészhez telefonálok.

Hűha, az nagyon jó lenne ha azt eldogadnák.. Köszönöm! Nagy segítség volt, mert nekem eszembe se jutott erre rákérdezzek. :)

2019. ápr. 19. 09:08

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!