Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Tüdőgondozóba visszahívtak...

Tüdőgondozóba visszahívtak szűrés után?

Figyelt kérdés

Nem tudom jó helyre írom-e a kérdést nekem ezt tűnt a legmegfelelőbbnek.


Voltam tüdőszűrésen, nehezem 3 hét után megjött a papír amin az áll, hogy jelenjek meg 26.-án a tüdőgondozóban. Eddig minden évben rendben volt a dolog most viszont ez jött és kezdek félni. Soha nem cigiztem 14-15 éves koromban szívtam talán 3-4 szálat kíváncsiságból.

Most akkor rákos lennék, vagy tévesen is vissza hívhatak? Felhívtam őket csütörtökön nem mondtak semmit a g..ik.

Volt valakinek hasonló tapasztalata?



2019. ápr. 21. 21:43
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Ezek a g...ik telefonon nem közölhetik, hogy mire gondolnak, ez szabály.

Valószínű láttak valamit, de közel sem biztos hogy ráktól van szó, sőt lehet teljesen ártalmatlan is. Szerintem meg fogják ismételni a vizsgálatot.

2019. ápr. 21. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Attól, hogy visszahívnak még nem kell egyből a legrosszabbra gondolni, az is lehet csak meg kell ismételni. Telefonon meg nem adhatnak ki ilyen információkat azt csak személyesen.
2019. ápr. 21. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Igen, volt ilyen. Nem sikerült valamiért a felvétel, újra kellett csinálni.
2019. ápr. 21. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

A tüdőszures nem a rákra van, hanem a tbc-re. Ezen 2 korkepen kívül is van még azért szepszammal tüdőbetegség pl copd, mindenféle gyulladás ami okozhat a mellkas rtg-n eltérést.

Engem 14 évesen a középiskola miatt hívtak vissza és csak egy borda variansan fejlődött. Ezt akartak nagyban megnezni(a szűrő kép kB 10x10 cm, ha a régi gépben készült, egy normális mellkas meg 35x35-43 cm-s).

Aztán 2017-ben meg köhögés miatt kuldek rtg-re, de akkor szarkoidozist találtak.

2019. ápr. 21. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Kérdeztem tőle, hogy rossz lett-e a kép azt mondta szó szerint hogy "tudomásom szerint ezért senkit nem hívunk be, de nem adhatok felvilágosítást". Eleinte én is arra gondoltam, de ezek után nem nagyon tudok pozitív dologra gondolni.
2019. ápr. 21. 21:59
 6/8 anonim ***** válasza:
Azért hívtak vissza, mert volt valami a szűrésen. Ez nem törvényszerűen rák, lehet tüdőgyulladástól kezdve TBC-t át ártalmatlan maradvány-meszesedésig bármi. Valószínű kell egy kontroll mellkas röntgen vagy egy CT.
2019. ápr. 21. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Nem tudom náluk mi a szokás, de ha rossz lett a felvétel technikailag pl., akkor meg kell ismételni, ettől nem tud eltérni, az olyan, mintha nem is készült volna el.

Ha látnak valamit, akkor sima nagy filmre készítenek általában mellkas röntgent. Egyébként ez lehet akármi, egy bőrredő is, szemölcs, mellbimbó, ami árnyékot ad, és tisztázni kell, hiszen erre való. Elsődlegesen persze TBC a kérdés, de látszódhat a kis képen is más eltérés. Előre felesleges aggódni, az meg, hogy nem dohányzol, az nem jelent semmit, attól még lehet rákja akárkinek.

2019. ápr. 22. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Mi lett?
2019. okt. 26. 00:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!